Per byl vždy něco jako můj vzor, říká o svém spoluhráči Özil

06.08.2015, 12:24 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Záložník Mesut Özil vyzdvihl v rozhovoru pro oficiální stránky Arsenalu mentální kvality svého spoluhráče Pera Mertesackera a dodal, že právě tyto přednosti z něj dělají vzor nejen pro něj, ale i většinu hráčů, kteří v současném týmu působí.

Mertesacker, který na severu Londýna působí od léta 2011, byl na začátku minulé sezony jmenován zástupcem kapitána, ovšem vzhledem k rozsáhlé absenci Mikela Artety zastával po většinu ročníku 2014/2015 funkci kapitána a stal se tak jednou z klíčových postav Arsenalu a mužem, který v posledních dvou letech mohl jako první zvedat nad hlavu dvakrát za sebou FA Cup i Community Shiled.

Jen málokdo však může hodnotit kvality vytáhlého obránce lépe a obejktivněji, než právě Özil. Nejen, že spolu dlouhá léta reprezentovali Německo a prožili společně triumf na světovém šampionátu v Brazílii a v posledních letech spolu působí v celku Arséna Wengera, ovšem v minulosti oblékali stejný dres i v rámci německé nejvyšší soutěže, konkrétně dres Werderu Brémy.

„Vždy jsem Pera viděl jako vzor. Obětuje se pro tým, nelze přehlédnout ani jeho odhodlání a hlad po úspěchu. Na hřišti z něho tyto vlastnosti okamžitě cítíte. Je soustředěný a velmi profesionální. Svou práci dělá na sto procent. Není typem člověka, který by dělal věci jen napůl,“ shrnul šestadvacetiletý ofenzivní záložník největší kvality svého dlouholetého spoluhráče.

„Všechno má ve své hlavě, chce si být vším jistý. Hlídá si svou dietu a před utkáním dělá všechny možné zahřívací cviky, aby si byl naprosto jistý, že zůstává fit a nemůže se zranit. Na hřišti tak vypadá odpočatý a po celý zápas tu je jen pro své spoluhráče. Jsme velmi rádi, že ho tu můžeme mít. Na hřišti vždy cítíme, že vše dělá pro celý tým,“ dodal Özil na adresu třicetiletého Mertesackera.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama