Wilshere má problém s lýtkovou kostí, Welbeck se brzy připojí k týmu

06.08.2015, 15:40 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

První ligové utkání nové sezony je tady. Arsenal v neděli přivítá v rámci 1. kola Premier League na Emirates Stadium tým West Hamu. Arséne Wenger na tiskové konferenci odhalil nejnovější zprávy ohledně zraněných hráčů.

Nepříjemné zprávy přicházejí ohledně Jacka Wilsherea, o jehož zranění se v médiích již několik dní spekuluje. Anglický záložník utrpěl na levé noze při tréninku lehkou prasklinu v lýtkové kosti. Očekává se, že se na hřiště nepodívá několik týdnů. 

„Informace, které jste slyšeli o Jackovi, jsou pravdivé. Je to pro mne nepříjemné překvapení, protože jsme v jeho noze objevili malou prasklinu v lýtkové kosti, která mu nedovolí hrát několik týdnů."

„Kromě tohoto problému by mělo snad vše v pořádku. Byla to nešťastná kolize při tréninku,"  potvrdil Wenger.  

Danny Welbeck a Tomáš Rosický, jenž oba mají problém s kolenem, pracují na svém návratu. Oba hráči jsou na tom podobně, ovšem blíže k návratu má anglický fotbalista. ,,Welbeck a Rosický jsou ve fázi progresivního zotavování. Danny není daleko, ale o víkendu hrát ještě nebude."

Nové informace se objevily také okolo Alexise, jenž se před několika dny vrátil z dovolené. Rodák z Chile se ihned zapojil do plného tréninku, nicméně proti West Hamu nejspíše nenastoupí, i když jeho fyzická kondice je v maximálním pořádku.  

„Alexis je zpět v tréninku, ale nemyslím si, že bude v neděli hrát. Je to příliš brzy. Musíme se rozhodnou až před zápasem." 

Internetem před několika dny kolovaly fotografie, jak Alexis individuálně trénuje na pláži v Chile. I na ty se novináři manažera Wengera dotázali.  

„Víte, Alexis bez pohybu není Alexis. Nedovedu si jej představit někde ležet na pláži a nehýbat se. Vrátil se v dobré fyzické kondici, takže to je dobrá zpráva. Tím ale nejsem vůbec překvapen, protože on opravdu nedokáže po dobu čtyř týdnů nic nedělat. To by nebyl on," dokončil francouzský kouč.   

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama