Arsene Wenger

Důležitá byla trpělivost a pevné nervy, říká po zápase proti Newcastlu Wenger

30.08.2015, 14:30 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Po výhře 1:0 na půdě Newcastlu United hovořil manažer Arsenalu o důležitosti výhry, červené kartě pro soupeřova hráče, nevyhnul se ani otázce ohledně přestupů.

O trpělivosti jako klíčovém faktoru výhry...
Trpělivost a pevné nervy. Bylo důležité nic neuspěchat, počkat si na šance a některou z nich využít. Newcastle se od samého začátku zápasu rozhodl být hrát tvrdě, takže bylo důležité udržet nervy a nebýt také agresivní. Myslím, že to se nám podařilo. Ale byl to zvláštní zápas. Hráli jsme venku, proti deseti. Kvůli tomu byli zatažení a v bloku, takže to u soupeřova vápna bylo deset proti devíti hráčům. Fanoušci jsou na straně domácího týmu, což vyvíjí tlak i na rozhodčí a pak je to velmi složité. Nedařilo se nám najít volný prostor, kudy útočit. Dobře bránili a ukázali nám, proč neinkasovali ani na Old Trafford. Jsme rádi za tři body i výhru 1:0.

O červené kartě Aleksandara Mitroviće...
Během zápasu jsem to pořádně neviděl, až poté v televizi.  Bohužel, byla to červená, vůbec nehrál balón.

O dostatečné ochraně hráčů Arsenalu ze strany rozhodčího...
Nevím. Myslím, že si rozhodčí vedl dobře, ale Newcastle se rozhodl, že nám nedovolí hrát, abychom si rychle nenahrávali, abychom nehráli naši hru. Mitrović byl už za hranou, možná měl i trochu smůlu. Nemohu vědět, jestli to udělal naschvál nebo ne.

O přestupech...
Nebráníme se jim, jsme na přestupovém trhu. Pokud se nám podaří najít vyjímečného hráče na jakýkoliv post, přivedeme ho. Teď ale nemohu říct, jestli někoho přivedeme či nikoliv.

O kvalitě výkonu na venkovním hřišti...
Bylo to důležité. Víme, že doma se nám začne znovu dařit, ale bylo důležité dnes neztratit body, abychom neměli příliš velkou ztrátu na ostatní. Důležité to bylo i psychicky. Naše dva venkovní zápasy, proti Crystal Palace a Newcastlu byly zcela odlišné, ale máme z nich šest bodů a to je podstatné.

Zda červená karta nějak ovlivnila jeho taktické záměry...
Ano, očekával jsem víc prostoru pro Walcotta. Na začátku zápasu to vypadalo slibně, ale po patnácti minutách to byl najednou problém. Mezi jejich obránci nebyl žádný volný prostor, hráli kompaktně a bránili opravdu dobře.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama