Wenger před Leicestrem: Na hřištích soupeře hrajeme maximálně uvolněně

25.09.2015, 13:56 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Velmi vytížený je teď kalendář všech příznivců Arsenalu. Zápas střídá zápas a více něž kdy jindy je nyní pro manažery důležité disponovat širokým kádrem. Arséne Wenger si šíři a kvalitu svého týmu nemůže vynachválit. Na tiskové konferenci se vyjádřil k jednotlivcům i k formě Arsenalu ve venkovních utkáních.

O Flaminim…
Byl v poslední době zklamaný z toho, že se mu nedostává příležitostí. Když potom nastoupil, ukázal skvělý charakter a svoji frustraci přeměnil v pozitivní energii. Na začátku sezony jsme řešili, zda zůstane. Na rovinu jsem mu řekl, že nejspíš nedostane mnoho prostoru, ale když zůstane a bude o svoji pozici bojovat, že budu jedině rád. A Mathieu bojuje výborně. Je možné, že nastoupí i proti Leicesteru. To se rozhodne až ráno před utkáním, kdy budu mít k dispozici informace o stavu všech hráčů.

O formě Alexise…
Po návratu jsem ho pustil do hry dříve, než byl zcela připraven. To je jeden z důvodů poklesu jeho formy. Druhým může být uspokojení ze zisku trofeje s reprezentačním týmem. Hráčům pak po návratu do svých klubů chvíli trvá, než se přepnou na jiné prostředí. Vezměte si, že od začátku sezony vystřelil na branku soupeře už 31 krát. Z toho by normálně vytěžil pět až šest gólů. Ale nebojím se, že by to nepřišlo. I když branku nedá, skýtá Alexis pro soupeře obrovské nebezpečí. Brzy se opět prosadí.

O síle Arsenalu na hřištích soupeřů…
Při venkovních utkáních si věříme na tolik, že před zápasem ani necítíme žádnou nevýhodu cizího prostředí. Utkání na Chelsea a v Záhřebu byly výjimky, ve kterých jsme kvůli nešťastným okolnostem dohrávali v oslabení. Ve středu jsme se při derby však znovu přesvědčili o naší mentální síle a oddanosti pro klub. I díky tomu jsme zatím ve hře ve všech soutěžích. Je to důkazem toho, že máme široký kvalitní kádr a že se mohu spolehnout na každého z hráčů. A věřte, že to je dobrý pocit.

O Gabrielovi…
Mrzí ho, co se v zápase s Chelsea stalo. Při trénincích v průběhu týdne mě přesvědčil, že to chce napravit. Bude-li mu trest prominut, bude součástí týmu.

O Gabrielově potížích s angličtinou…
Stále na tom není nikterak skvěle. Možná to má i pozitivum v tom, že příliš nerozumí všem těm tahanicím okolo.

O využití videa v souvislosti s vyloučeními…
Zde prakticky vidíme, jaký může mít video přínos.

O Martialovi…
Celkem mě jeho forma udivuje. Většinou hráči trvá, než se v novém prostředí zabydlí. Ale o to těžší pro něj bude si stávající formu udržet. Laťku si nasadil velmi vysoko a nebude lehké ji tak vysoko udržet. Je to však velmi talentovaný hráč.

Na otázku, proč Martiala nepřivedl do Arsenalu…
Dříve hrával spíš na křídle. Na hrotu se objevil až v posledních zápasech loňské sezony. Monako navíc prohlašovalo, že Kurzawu a Martiala odejít nenechají. Nakonec svá slova však nedodrželi.

O Debuchym…
Myslím, že to vzhledem ke kvalitám Bellerina nemá vůbec jednoduché. Pomalu se vrací do formy a věřím, že je mentálně na tolik silný, že se bude dále zlepšovat, aby byl Bellerinovi těžkým soupeřem o post.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama