Sky Sports: FA chce po Wengerovi, aby vysvětlil svá vyjádření ohledně dopingu

14.11.2015, 13:31 – Monika Gordíková / skysports.com

Vedení The Football Association požádalo manažera Arsenalu, aby vysvětlil svá nedávná vyjádření o dopingu ve fotbale a poskytl jí další informace.

Manažer Arsenalu Arsène Wenger během svého nedávného rozhovoru pro magazín francouzského deníku L'Equipe uvedl, že on sám nikdy neposkytl žádnému hráči něco na zvýšení výkonnosti. Zároveň však naznačil, že ne všichni ve světě fotbalu tento postup sdílejí. „Hrál jsem proti mnoha týmům, které nebyly stejného smýšlení,“ uvedl Wenger. Konkrétnější nebyl.

Podle serveru Sky Sports má FA zájem o další informace, které by jí francouzský manažer mohl poskytnout.

Wenger už v minulosti nabádal k přísnějším dopingovým testům. Jeho nedávné připomínky rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Arsenal má s touto problematikou poměrně čerstvou zkušenost. V září Gunners hráli v Lize mistrů s Dinamem Záhřeb (Arsenal prohrál 1:2 - pozn. autorky), jehož hráč Arijan Ademi měl pozitivní dopingový test. Nyní se prověřuje jeho B vzorek. Pokud i ten bude pozitivní, hrozí mu zákaz činnosti.

Sportovní svět také žije obviněním Ruska, kde mělo docházet k rozsáhlému dopování atletů. Má se dokonce jednat o systematický a státem podporovaný doping. Mezinárodní atletická federace včera zakázala ruským atletům startovat na mezinárodních akcích. Ti by tak mohli přijít i o olympiádu v brazilském Riu de Janeiro.

V České republice je aktuálně doping zmiňován v souvislosti s letošním ročníkem Velké pardubické. Zakázanou látku měl mít v těle vítězný kůň populárního dostihu Nikas.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama