Všechno je teď v pořádku, říká o týmu Monreal a věří v ukončení čekání na titul

15.11.2015, 16:07 – Monika Gordíková / arsenal.com

Nacho Montreal věří, že tým je nyní v lepší pozici pro zisk ligového titulu, než v jaké byl v sezoně 2013/2014. Proč? Protože se posunul na vyšší úroveň a hraje jako opravdový celek.

Tým Arséna Wengera odstartoval tuto sezonu, pokud jde o Premier League, hodně povzbudivě. Po dvanácti zápasech jsou Gunners na druhém místě, přičemž mají stejný počet bodů jako vedoucí Manchester City. Nacho Monreal říká, že teď je „všechno v pořádku“, ale zároveň upozorňuje, že se jeho spoluhráči musejí poučit ze situace, ke které došlo dvě sezony nazpět.

Tehdy byl Arsenal na Nový rok lídrem, po posledním kole mu ovšem patřila čtvrtá pozice, sedm bodů za vítěznými Citizens. „Musíme se z toho poučit. Vzpomínám si na to velmi dobře, protože první polovinu sezony jsme zakončili na špičce tabulky. Ve druhé polovině jsme pak prohráli spoustu zápasů. Musíme si z toho vzít ponaučení,“ řekl Monreal klubovým stránkám.

Současné mužstvo se podle jeho slov odlišuje. A to ho vede k pozitivnímu myšlení ohledně ukončení čekání na titul. „Myslím, že tým je nyní jiný. Máme několik jiných hráčů a jsme více konkurenceschopní. Úroveň týmu je teď lepší. Pevně doufám, že v této sezoně můžeme udělat něco speciálního, výjimečného. V současné době je všechno v pořádku. Musíme tak pokračovat dál,“ nechal se slyšet.

Na otázku, jaké tajemství se skrývá za působivou formou Arsenalu, odpověděl: „Tajemství? Řekl bych, že hrajeme více kompaktně, více jako celek. Hrajeme více soudržně, všichni se snaží bránit. Myslím, že tohle je ten důvod,“ dodal Nacho Monreal.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama