Alexis ještě není připraven vrátit se do hry. Mezi zcela zdravé už se řadí Arteta

07.01.2016, 18:56 – Monika Gordíková

Manažer Arséne Wenger promluvil před pohárovým zápasem se Sunderlandem o zdraví svých svěřenců. Nepříjemnou zprávu měl pro všechny, co se těšili na comeback Alexise.

Návrat chilské ofenzivní hvězdy do zápasového kolotoče se odkládá. Alexis Sánchez si ve 3. kole FA Cupu proti Sunderlandu ještě nezahraje. „Špatnou zprávou týdne je, že Alexis ještě není zcela připraven. Jedná se o preventivní opatření kvůli jeho stehennímu svalu, což si vyžádá několik dní navíc. Není na tom špatně, ale ještě není připraven,“ řekl Arsène Wenger, jenž předtím také doufal, že Chilan si už v tomto duelu zahraje.

K dispozici je Mikel Arteta. K tomuto stavu se blíží také český záložník Tomáš Rosický. „Tomáš není daleko od návratu, od příštího týdne bude v plném tréninku, takže by měl být brzy k dispozici,“ nechal se slyšet Wenger. Novináře zajímal také stav Santiho Cazorly, jenž by měl podle všeho znovu hrát až na přelomu března a dubna. „Na původním časovém odhadu se zatím nic nezměnilo. Ve finále by to mohlo být trochu kratší, protože se často vrací rychleji, než očekáváte. Cazorla a Coquelin si vedou dobře.“

Sestava pro utkání se Sunderlandem bude podobná té ze zápasu s Newcastlem. „Zahrají si jeden nebo dva mladí hráči? Ještě jsem se nerozhodl,“ komentoval manažer Wenger a zároveň zdůraznil důležitost utkání. „Naším cílem je dát naprosto všechno do toho, abychom prošli dál. Jsme obhájci poháru. Ze zkušeností vím, že třetí kolo je hodně ošemetné,“ doplnil Wenger.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama