Coquelin je připraven nastoupit. Welbeck začal trénovat s týmem a čeká ho rezerva

28.01.2016, 17:50 – Monika Gordíková / arsenal.com

Manažer Arséne Wenger promluvil před zápasem 4. kola FA Cupu proti Burnley o zdravotním stavu svých svěřenců. V záloze se mohou objevit hned dva hráči, kteří dlouho chyběli.

Arsène Wenger potěšil všechny, kteří se nemohou dočkat comebacku Francise Coquelina, jenž nehraje od druhé poloviny listopadu, kdy si zranil koleno. „Francis už je připraven hrát, protože má za sebou dva týdny plného tréninku,“ řekl Wenger o defenzivním záložníkovi, který je jedním z nejdůležitějších hráčů Gunners a který se dokázal uzdravit dříve, než se předpokládalo.

Stejně je na tom i Tomáš Rosický. „Tomáš je také k dispozici,“ podotkl Wenger. Český záložník minulý týden v pátek nastoupil za rezervu Arsenalu, aby se rozehrál. Od té doby dál bez problémů trénuje.

V tomto týdnu začal s mužstvem trénovat útočník Danny Welbeck. Anglický reprezentant si stejně jako Rosický před návratem do sestavy prvního týmu odskočí k U21. „Potřeboval by s rezervou odehrát jeden nebo dva zápasy, protože je mimo hru od loňského dubna. Zápas U21 se Stoke (hraje se v sobotu-pozn.autorky) je ale ještě příliš brzy, protože má za sebou prakticky jen jeden trénink s týmem, což je málo,“ nechal se slyšet Wenger.

Naopak ještě několik týdnů si na marodce pobudou Jack Wilshere a Santi Cazorla. „Vyvíjí se to s nimi dobře, ale budou ještě přinejmenším pár týdnů mimo,“ dodal Arséne Wenger.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama