Unikly podmínky smlouvy. Real Madrid má právo na zpětný odkup Mesuta Özila

28.01.2016, 19:59 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Pokud by měl Arsenal v úmyslu prodat německého záložníka do jiného španělského klubu, musí to oznámit Realu a dát mu čas na reakci.

Real Madrid má ve smlouvě s Arsenalem o prodeji Mesuta Özila doložku o zpětném odkupu. Vyplývá to z uniklých přestupních dokumentů, které se objevily na internetových stránkách Football Leaks. Tam v posledních dnech zveřejnili celou řadu takových dokumentů.

Smlouva obsahuje podmínku, že vedení Gunners musí Real informovat o případném záměru prodat Němce do jiného španělského klubu. Arsenal by musel Realu zpřístupnit finanční nabídku, kterou by za služby hvězdného záložníka obdržel. Španělé by pak měli osmačtyřicet hodin na to, aby na nabídku reagovali. Pokud by dříve nastal konec přestupového období, museli by tak učinit do poledne londýnského času.

Podle listu The Daily Telegraph se jedná o podobnou klauzuli, jaká byla ve smlouvě mezi Arsenalem a Barcelonou v případě prodeje Cesca Fábregase. Arsenal ji ovšem odmítl uplatnit, a tak záložník zamířil do Chelsea.

V případě, že by nějaký španělský klub zaplatil za Özila více než padesát milionů liber, Real má mít nárok na třiatřicet procent ze zisku. Arsenal se k tomu nevyjádřil. „Nekomentujeme obsahy smluv žádného z našich hráčů,“ uvedl mluvčí klubu.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama