Elneny oceňuje pomoc klubu při své adaptaci a sní o klíčové roli v Arsenalu

31.01.2016, 15:16 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Záložník Mohamed Elneny, který od poloviny ledna nově hájí barvy londýnského Arsenalu, nijak neskrývá, že v červenobílém dresu by rád dokázal velké věci. Za hlavní cíl si klade vybojování pozice klíčového hráče pro sestavu Arséna Wengera.

Egyptský reprezentant se po týdnech spekulací nakonec přeci jen stěhoval ze švýcarské Basileje, když si ho jako posílení středové řady vybral právě uznávaný francouzský manažer. Svůj debut si Elneny odbyl v rámci domácího klání FA Cupu proti Burney a dle reakcí samotného manažera i fotbalové veřejnosti se dá považovat za velmi povedený.

Ještě před svým úvodním anglickým fotbalovým vystoupením třiadvacetiletý záložník přiznal,  že si stále zvyká na život v britské metropoli. Zároveň ocenil pomoc a ulehčení, které přišlo ze strany Arsenalu.

„Opravdu to neříkám jen tak, všichni mi tu velmi pomáhají. Ještě než jsem na cokoli potřebného jen pomyslel, bylo to v podstatě již hotové či zařízené. V Basileji se mi žilo dobře, ovšem tady to je zcela něco odlišného. Dostává se mi tady veškeré potřebné pomoci, abych se cítil co nejlépe a mohl tak na hřišti odvádět maximum. Panuje tu velká profesionalita.“

Není však pochyb o tom, že adaptace na novou fázi v životě Mohameda Elnenyho je jen dočasnou záležitostí. Co se týká plánů dlouhodobých, rodák z El Mahally plánuje velké věci, které dle jeho slov budou vyžadovat obrovskou práci a odhodlání.

„Abych dosáhl svých cílů v klubu, musím především tvrdě pracovat. Chci sledovat okolí, získat zkušenosti od ostatních hráčů, jelikož se jedná o fotbalisty světových kvalit. Důležité je též navyknutí na nové prostředí. Přeci jen jsem ve velkém klub. Chci si co nejdříve zvyknout na zdejší styl hry. Jakmile začnu hrát, hned zjistím, jak se tady skutečně hraje a jak mohu nejlépe pomoci svému týmu. Pak už by snad vše mělo být v pořádku. “

„Nejsem tu jen proto, aby lidé mohli říci, že jsem podepsal smlouvu s Arsenalem a u toho se skončilo. Sním o tom, že se tu stanu jedním z nejdůležitějších hráčů a chci být užitečný, jak to jen půjde, a to hlavně při zisku co největšího množství trofejí,“ prozradila nová lednová posila „Kanonýrů“ pro oficiální klubové stránky.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama