Debuchy odchází hostovat do Bordeaux, Sanogo bude sbírat zkušenosti v Charltonu

01.02.2016, 22:21 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal oficiálně potvrdil, že Mathieu Debuchy a Yaya Sanogo odchází do konce sezony na hostování. Francouzi tak budou jistě cílit zisk dostatečného zápasového vytížení, kterého se jim doposud nedostávalo.

Třicetiletý Debuchy, který působí na severu Londýna od léta 2014, kdy posílil Arsenal z Newcastlu, se nijak netajil nespokojeností s malým počtem odehráných utkání. Četná zranění, která jej v posledních měsících potkala, měla za následek vypadnutí ze základní sestavy, kde ho již pevně nahradil talentovaný Hector Bellerín. Pravý obránce, jež se v této sezoně objevil v červenobílém dresu pouze sedmkrát, tak zvolil návrat do Francie, konkrétně se stěhuje do prvoligového Girondins Bordeaux, kde bude bojovat o větší vytížení a více příležitostí.

Stejný cíl bude mít v následujících měsících i další Francouz Yaya Sanogo. Mladý útočník strávil první polovinu sezony v nizozemském Ajaxu Amsterdam, ovšem do hry se dostal pouze čtyřikrát. Poté, co v minulosti působil v rámci hostování i v Crystal Palace, dostane nyní šanci v druholigovém Charltonu Athletic, v jehož dresu dříve působil například Francis Coquelin.

Bývalý francouzský reprezentant do jednadvaceti let je hráčem Arsenalu od července 2013, kdy jej Arsène Wenger přivedl z Auxerre. Od té doby nastoupil za „Kanonýry“ celkem dvacetkrát a vstřelil jednu branku, ve své první sezoně se navíc podílel na zisku FA Cupu.

Oběma přeje klub i redakce ARSENALsite.cz mnoho úspěchů a především co největší množství odehraných zápasů.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama