Hráli jsme pod tlakem, ale dokázali jsme se udržet ve hře o titul, říká Wenger po Evertonu

19.03.2016, 20:50 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Arséne Wenger již tradičně mluvil k médiím po cenné výhře na Goodison Parku, kterou svými zásahy zařídili Welbeck a Iwobi. Řeč byla nejen o střelcích, ale především o výsledku, který ještě živí poslední naději na ligový titul.

O Alexovi Iwobim…
Je to inteligentní mladík, kterému nechybí vášeň a ochota se učit. Navíc je skromný a to mu je jen devatenáct let. V klubu je od svých osmi let. Sledoval jsem ho během přípravy na trénincích a během přátelských zápasů a zaujal mě. Poté se začal v prvním týmu velmi rychle zlepšovat. S každým měsícem se vyvíjel a to je důvod, proč jsem ho zahrnul a dostává tak příležitosti.

O výkonu v prvním poločase...
Věřím, že naše hra bylo založena na pohybu a mobilitě technického útočného fotbalu. Bylo nutné najít správnou rovnováhu, což se ne vždy daří. Nesmíme zapomenout, že mnoho hráčů nehrálo například kvůli dlouhodobému zranění, jako například Danny Welbeck, Iwobi se také zrovna dostává do týmu a Mohamed Elneny je u nás teprve od ledna a adaptuje se velmi rychle. Takoví hráči dodali naší hře správnou rovnováhu.
V Anglii je těžké hodnotit jednotlivé výkony, protože jakmile prohrajete, je to katastrofa. V minulých zápasech jsme nehráli tak příšerně, jak někteří říkali, ale souhlasím, že ve sportu existuje buď výhra nebo prohra. Chceme tak ve zbytku sezony opravdu tvrdě pracovat. Byli jsme dnes pod enormním tlakem a zareagovali jsme na to dobře. A to je příjemné v situaci, kdy je charakter vašich hráčů zpochybňován. Věděli jsme, že v případě prohry vypadneme ze hry o titul, takže to pro nás byl velký mentální test.

O tom, jestli by prohra znamenala konec šancí na ligový triumf…
Ano.

O bitvě o ligový titul…
Nejsme ještě vyřazeni ze hry. Čistě matematicky šance stále je, navíc máme domácí zápas k dobru. Nejsem sice momentálně považováni za největší favority, nesmí nám chybět víra, nikdo jiný to za nás neudělá. I přes skeptické prostředí musíme do každého utkání dát vše. Nesmí nám chybět skromnost a bojovnost, přesně jako dnes. Poté nikdo netuší, co všechno se může stát. Potřebujeme ale jednak dobré výkony, ale i příznivé výsledky v ostatních utkáních, bez toho to nepůjde.

O odstoupení Özila…
Má problém s kotníkem, ale vypadá to spíše jako nakopnutí, než vážnější problém.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama