Legendární Tony Adams odmítl nabídku být trenérem u „osmnáctky“. Míří do Číny

26.07.2016, 09:37 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Po Thierry Henrym se asistentem u mladíků v akademii Arsenalu nestane ani Tony Adams. Bude tak jedním z mnoha.

Arsenalu se nedaří sestavit trenérský tým pro mužstvo do osmnácti let. Asistentem hlavního kouče Kwameho Ampadua měl být od nové sezony Thierry Henry, jenže odmítl splnit podmínku Arséna Wengera, aby se vzdal práce experta pro televizi Sky a naplno se věnoval jen práci v klubu. Wengera neobměkčil ani nabídkou, že bude pro klub pracovat zdarma.

Francouzský manažer místo toho oslovil jinou klubovou legendu – Tonyho Adamse. V tomto případě stanovil podmínku, že Adams musí nejprve projít zkušební dobou. Někdejší stoper Gunners souhlasil, ale po pár týdnech Arsenalu mává na rozloučenou.

List The Daily Telegraph přišel s informací, že se rozhodl odejít pracovat pro čínský klub Chongqing Lifan. „Adams odcestoval do Číny na jednání s Chongqingem minulý týden. Bývalý kapitán Arsenalu se tam stane šéfem rozvoje mládeže. Uzavře lukrativní kontrakt,“ napsal deník.

Tony Adams, který na severu Londýna strávil celou kariéru a má i sochu před Emirates Stadium, je tak dalším z několika bývalých fotbalistů severolondýnského klubu, kteří pokračovali ve své další kariéře jinde. Thierry Henry, jenž nedávno řekl, že by jednou chtěl být manažerem Arsenalu, se možná občas na nějakém tréninku mládeže objeví, protože si dodělává nejvyšší trenérskou licenci. Mohl by ale dostat práci v jiném klubu.

Patrick Vieira kývl v roce 2011 na nabídku Manchesteru City, kde pracoval u mládeže. Loni se spekulovalo o tom, že se stane manažerem Newcastlu. Nakonec ale zamířil do zámoří, kde je nyní hlavním koučem fotbalového týmu New York City.

Manchester City nedávno angažoval dalšího bývalého borce ze severu Londýna. Mikel Arteta je tam v trenérském týmu Pepa Guardioly. Dennis Bergkamp odmítl nabídku stát se skautem Arsenalu a místo toho se vrátil do Ajaxu, kde odstartoval svou trenérskou kariéru. Nyní je u prvního týmu asistentem Franka de Boera. Do Nizozemí se vrátil také Marc Overmars. V Ajaxu pracuje na pozici ředitele. V roce 2011 tam začal jako kouč mládeže.

Na severu Londýna naopak i po skončení kariéry působí Freddie Ljungberg, jenž je v akademii u týmu do patnácti let. Dalším je Steve Bould, který vykonává funkci asistenta Arséna Wengera.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama