Parlour vidí příchod obránce jako nutnost. Další posily dle něj jen zvýší sebevědomí týmu

15.08.2016, 13:16 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / espn.co.uk

Bývalý záložník Arsenalu Ray Parlour nepochybuje o kvalitě kádru svého bývalého klubu, ovšem zároveň si je jist, že klub usilovně pracuje na příchodu dalších hráčů. Sám vidí jako nutnost hlavně posílení středu obrany.

Hráč, který v dresu Arsenalu odehrál přes 330 utkání, v nedávném rozhovoru uznal, že Wengerův tým lze považovat za velmi kvalitní. Parlour nepochybuje, že klubová pověst a prestiž ještě pomůže v dalších příchodech, o kterých je pevně přesvědčen.

„Arsenal vždy působí pozitivním dojmem. V takovém týmu si musíte především věřit jako hráč. Ale Premier League je plná skvělých týmů, nečeká je tak nic jednoduchého. Mají mnoho mladých hráčů, v přípravě mě zaujal především Iwobi a proti City vypadal živě i Walcott. Sestavu tak mají velmi dobrou. Čeká je ale dlouhá sezona a budou potřebovat i jistou míru štěstí. Ještě možná očekávají několik posil, které by celému týmu dodaly mnoho sebevědomí.“

Třiačtyřicetiletá legenda „Kanonýrů“ především chválí příchod Granita Xhaky, který dle jeho názoru výborným tahem, jehož správnost se postupně jen potvrdí. Zároveň fanoušky nabádá i k trpělivosti, co se dalších transferů týká. „Xhaka je výborný hráč, dokáže zpevnit celu zálohu. Do této doby se klub musel v tomto spoléhat hlavně na Coquelina.“

„Jsem si ale jistý, že Arsenal na něčem v pozadí usilovně pracuje. Však sami vidíte, jak to chodí. Není to okamžitá záležitost. Přestup Johna Stonese nebo Paula Pogby se táhly několik týdnů. Obtížnější je to i kvůli klubovým přístupům. Nikdo nechce prodávat své hráče, navíc agenti se snaží získat co největší odměny. Celé se to obrovsky zkomplikovalo. Pokud se jim povede přivést toho správného hráče, dokáže je to výrazně posílit a jejich šance se rázem zvýší. Čím širší a kvalitnější kádr, tím větší šance na ligový titul a úspěch v Lize mistrů,“ tvrdí romfordský rodák.

Parlour vidí největší slabinu severolondýnského celku ve slabší obraně, která v nedávné přípravě oslabila kvalitativně i početně poté, co se zranili jak Per Mertesacker, tak i Gabriel. Bývalý reprezentant Albionu tak vidí defenzivní posilu jako prioritu.

„Pro fanouška to není těžké zanalyzovat, jednoduše potřebují stopera, když Gabriel vypadl ze hry. Ale i útočník by byl správným krokem. Já si však myslím, že Arsène Wenger zkusí Alexise v trochu vysunutější roli. V dresu Chile se mu tam vedlo. Možná by dokázal hrát po boku Girouda, který si na evropském šampionátu velmi rozuměl s Griezmannem,“ dodal k současné situaci v Arsenalu legendární záložník, který svou profesionální kariéru ukončil v roce 2007.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama