Shkodran Mustafi

Je to skvělý pocit, říká o přestupu do Arsenalu Mustafi

01.09.2016, 16:30 – Vojtěch Marek / arsenal.com

Shkodran Mustafi se v úterý stal nejdražší posilou londýnských Gunners v tomto přestupovém období a druhou nejdražší posilou vůbec. V prvním rozhovoru se mimojiné rozpovídal o tom, jak se dostal k fotbalu a proč si zvolil právě Arsenal.

Po všech spekulacích a příbězích v mediích, můžeme konečně říct, že jste se stal hráčem Arsenalu. Jaký je to pocit?
Jsem velice šťastný. Nějakou dobu to trvalo, ale konečně jsem tady. Ve své kariéře, jsem tímto přestupem udělal velký krok dopředu a to je skvělé. Doufám, že si to užiji a velmi se na to těším.

Asi jste mluvil s Arséne Wengerem... Jak Vás přesvědčil, abyste si vybral právě Arsenal?
Měl opravdu zájem o mé služby. Když se o Vás začne zajímat klub jako Arsenal, cítíte se fantasticky. Když jsem se doslechl, že mě opravdu chce a viděl všechny ty lidi, kteří dělali všechno pro to, aby mě sem dostali, nebylo to pro mě těžké rozhodování. Dalo mi to pocit, že o mě opravdu stojí a proto jsem tady.

Na sociálních sítích také probíhala spousta debat okolo Vašeho přestupu. Zaregistroval jste, jak moc fanoušci toužili po tom, abyste přestoupil?
Ano zaregistroval. Viděl jsem mnoho obrázků, které se šířily na Twitteru, Instagramu a na Facebooku. Některé z nich mě dost pobavily. Vím, že pro lidi, kteří fotbal sledují, nebo jím úplně žijí, není snadné čekat na nové posily. Na přestupovém trhu se toho děje spousta a lidé očekávají velké věci. Proto musíte dělat všechno pro to, abyste měli dobrý začátek a nezklamali je. To je to, o co se snažíme. Věnujeme tomu spoustu času, a děláme co je v našich silách, abychom tuto novou kapitolu mé kariéry rozjeli co možná nejlépe.

Pro fanoušky, kteří Vás ještě tolik neznají. Mohl byste říct něco o svém herním stylu?
Hrál jsem v rozdílných ligách. Je mi teprve 24 a už mám za sebou štace v Německu, Itálii, Španělsku i Anglii, kde jsem působil v Evertonu. Řekl bych, že se snažím vždy přizpůsobit dané lize, avšak každé působiště se na mém herním stylu nějak podepsalo a něco do něj vneslo. Právě teď bych o sobě řekl, že jsem v celku agresivní hráč. Jdu úplně do všeho, což jsem se naučil v Anglii. Na druhou stranu se snažím hru hodně číst, což jsem se naučil zase v Itálii. Hru s balónem si velmi užívám a nezakopávám jej okamžitě pryč. To mě zase naučili ve Španělsku.

Co Vám dalo působení v Evertonu?
Když jsem přišel do Anglie, byl jsem velmi mladý. Bylo mi teprve sedmnáct a není lehké v tak mladém věku přijít do cizí země s odlišným jazykem, odlišnou kulturou a naprosto odlišným stylem fotbalu. Způsob jakým se zde hraje fotbal a prosté každodenní věci ze mě udělaly muže. 

Když zabrousíme hodně do minulosti... Byl jste vždycky blázen do fotbalu?
Pokaždé, když o tom s rodiči začnu mluvit, říkají, že jsem byl nenáročné dítě. Vše co jsem potřeboval, byl míč, prostor kde hrát a kamarádi, kteří hráli se mnou. Vždycky jsem fotbal miloval a byl do něj blázen. Nějak extra jsem ho nesledoval, ani jsem si nepotřeboval kupovat žádné věci. Zajímal mě jen balón, a aby s ním bylo kde hrát. Sledování fotbalu mě moc nebavilo, protože jsem byl mnohem radši, když jsem ho mohl hrát. Většinu dětství jsem strávil hraním fotbalu venku s kamarády.

Přestože jste fotbal nesledoval, určitě jste měl nějaké vzory...
Bylo tady mnoho hráčů, které jsem miloval sledovat. Jedním z nich byl Zinedine Zidane, dalším pak Ronaldinho. Jednu chvíli jsem také zbožňoval Davida Beckhama, ale kdo ne? Bylo jich opravdu mnoho.

Na co se nejvíc těšíte v souvislosti s Vaším novým působištěm?
Když změníte tým, samozřejmě chcete udělat krok dopředu. Dle mého názoru jsem ho udělal, jelikož Arsenal je velkým klubem s velkými jmény a skvělým manažerem. Zásadní otázkou pro mě bylo, jestliže udělám změnu, mohu se něco naučit? Pomůže mi to rozvíjet se dál? Myslím si že jsem na správném místě, abych mohl růst.

 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama