Lucas má problém s kotníkem a čeká jej delší pauza, u Walcotta a Monreala visí otazník

28.10.2016, 19:58 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

V sobotu od 13:30 čeká na hráče Arsenalu po delší době výjezd na hřiště soupeře, konkrétně na půdu Sunderlandu. Manažer Arséne Wenger přinesl čerstvé informace ohledně zraněných hráčů.

Po delší době se do hry vrací duo Olivier Giroud a Aaron Ramsey, kteří byli několik týdnů mimo hru. Francouzský útočník nastoupil již v úterý proti Readingu, když odehrál posledních 24 minut zápasu. 

Tyto pozitivní infrormace jsou však zastíněny těmi méně příjemnými. Nové zdravotní komplikace se objevily u útočníka Lucase, který si v utkání Ligového poháru poranil kotník a čeká jej pauza v délce šest až osm týdnů.

Nejistota před sobotním duelem v Sunderlandu navíc visí nad Walcottem, Monrealem. Oba hráči mají drobné svalové problémy a musejí podstoupit zdravotní testy, které rozhodnou o jejich připravenosti. Na testy musí také Cazorla. 

„Od úterního zápasu jsme přišli o Lucase, který si poranil kotník. Myslím, že bude mimo hru šest až osm týdnů. Máme zpět Girouda a Ramseyho. Je téměř už listopad a oni teď dlouho nehráli, takže je dobré, že jsou zpět. Máme několik nejasností ohledně Walcotta, Cazorly a Monreala, které čekají zdravotní testy,“ uvedl Arsène Wenger na úvod.

„Giroud a Ramsey jsou k dispozici a zpět v týmu, ale u musíme být ještě opatrní, zejména u Aarona, protože ten ještě zatím nehrál. Trénoval s týmem jeden den, takže si u něj budu dávat pozor.“

„Zranění Lucase je velmi frustrující, protože pracoval velmi tvrdě, aby se dostal do sestavy. Samozřejmě je velmi zklamaný, protože to zranění přišlo z ničeho nic a ještě navíc, když se jednalo o úmyslný zákrok. Jednalo se podobný faul, který předvedl Xhaka [proti Swansea], ale tady nebylo vyloučení. Ovšem ani červená karta by tady Lucasovi nepomohla. Důležitější je, že nám nyní bude chybět šest až osm týdnů,“ pokračoval francouzský kouč. 

„Walcott není nemocný, ale má drobný problém se zadním stehenním svalem. Čeká ho test. Pokud nebude připraven v sobotu, tak v úterý už bude určitě hrát,“ upřesnil Wenger a dodal: „Nacho má mírně natažený sval.“ 

 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama