Francouzské trio Koscielny, Coquelin a Giroud podepsalo v Arsenalu nové smlouvy

12.01.2017, 11:47 – Tomáš Břečka / arsenal.com

Zatímco se v médiích stále dokola řeší otázka nových smluv pro Mesuta Özila a Alexise Sancheze, smlouvy končily po příští sezoně i jiným hráčům, mezi nimi i Koscielnymu, Coquelinovi a Giroudovi. To teď již není pravda, jelikož kompletní trojice Francouzů dnes svým podpisem stvrdila další budoucnost na Emirates Stadium.

Arsenal dnes s radostí na oficiálních klubových stránkách oznámil, že tři členové A-týmu podepsali nové smlouvy. Těmito hráči jsou Laurent Koscielny, Francis Coquelin a Olivier Giroud. Všem třem měla původní smlouva končit po příští sezoně, dnes však svým podpisem stvrdili dlouhodobou budoucnost v dresu Arsenalu. 

Francis Coquelin se po ne zrovna slibně rozjeté kariéře takřka neuvěřitelně vyšvihl, v dresu Kanonýrů si připsal již úctyhodných 131 startů a stal se z něj jeden z pilířů základní sestavy Arsenalu. Stále však čeká na svůj první gól, to se ani zdaleka nedá říci o jeho spoluhráči a krajanovi, Olivieru Giroudovi. Ten svými výkony pomáhá Arsenalu v naprosto jiném stylu než Coquelin. Giroud byl loni nejlepším střelcem Arsenalu, ve všech soutěžích dohromady vstřelil 24 gólů a letos jich zatím zvládnul 9. Celkově se mu podařilo v 206 zápasech vstřelit 91 gólů, k nim přidal i slušných 36 asistencí.

Třetím hráčem, který podepsal novou smlouvu, je tedy Laurent Koscielny. V nepřítomnosti Pera Mertesackera je právě Laurent kapitánem mužstva. Jeho defenzivní přínos pro tým je zřejmý, již několikrát však Arsenalu pomohl v rozhodujících momentech i na druhé straně hřiště. Celkem skóroval dvaadvacetkrát, mezi nejdůležitější góly patří góly v posledních utkáních sezon 2011/12 a 2012/13, kdy Arsenalu vystřelil kvalifikaci do Ligy mistrů. Dále pak vyrovnávací gól proti Hullu ve finále FA Cupu v roce 2014.

Z hromadného podpisu nových smluv měl radost i Arséne Wenger. „Jsme velmi potěšeni, že tři důležití hráči našeho týmu podepsali nové smlouvy. Francis se za posledních pár let neskutečně zlepšil, a to všechno díky tomu, že je každý den stoprocentně soustředěný. Z Oliviera je zase od jeho příchodu stále komplexnější hráč. Laurent je bez debat stavebním kamenem naší defenzivy. Věřím, že je to také jeden z nejlepších obránců na světě. Z těchto důvodů jsou dnešní zprávy pro klub velmi, velmi pozitivní,“ radoval se francouzský manažer. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama