Mertesacker se od sezony 2018/2019 stane novým manažerem akademie Arsenalu

07.07.2017, 13:13 – Tomáš Břečka / arsenal.com

Nedávné zvěsti o konci hráčské kariéry Pera Mertesackera nabyly reálných rozměrů. Psalo se sice, že vysoký německý obránce zvažuje konec kariéry již po skončení ročníku 2016/17, nicméně jak oficiální klubové stránky uvádí, v příští sezoně ještě Mertesacker bude působit jako důležitá součást hráčského kádru. Od té další sezony však nahradí Lukea Hobbse jakožto vedoucího muže akademie Arsenalu.

Dlouholetá opora Arsenalu i německého národního týmu pověsí po sezoně 2017/2018 kopačky na hřebík. Z Arsenalu se však Mertesacker stěhovat nebude. Jak dnes uvedly oficiální stránky klubu, z Pera Mertesackera bude nový manažer akademie Arsenalu. Tuto pozici nyní zastává Luke Hobbs, který v průběhu uplynulé sezony nahradil Andriese Jonkera, z něhož se stal hlavní kouč německého Wolfsburgu. Dříve pozici manažera akademie zastávala i legenda Arsenalu Liam Brady. 

K tomuto velkému kroku se vyjádřil manažer Arsenalu Arséne Wenger. „Charakter Pera Mertesackera je opravdu ukázkový a může být skvělým příkladem pro mladé hráče. Per o fotbalu často hluboce přemýšlí a je odhodlaný pomáhat mladším hráčům k tomu, aby naplnili svůj potenciál. Myslím, že bude inspirativní postavou pro všechny, co budou mít co dočinění s naší akademií,“ chválil Němce Wenger.

Velkou radost z rozhodnutí vedení Arsenalu má i sám Mertesacker. „Jedná se o novou kapitolu mého života. Jsem opravdu šťastný, že mohu zůstat součástí rodiny, která se nazývá Arsenal. V nadcházející sezoně zůstanu stoprocentně soustředěný na svoje výkony na trávníku a budu dělat vše pro to, aby poslední moje sezona byla sezonou úspěšnou. Poté už zaměřím své síly na to, abychom v akademii dokázali vychovat tak dobré hráče, aby mohli nastupovat za A-tým Arsenalu,“ odhalil své plány do budoucna Mertesacker. 

Na závěr přidal krátké vyjádření i Ivan Gazidis, generální ředitel klubu. „Jednou z filozofií Arsenalu je vychovávat mladé hráče pro velký fotbal a dávat jim šanci zazářit. Jsem nadšený z toho, že se o naše naděje bude starat Per Mertesacker. On naprosto rozumí klubovému myšlení, ví navíc jaké to je vyhrávat ty nejprestižnější trofeje. Bude ideální osobou, která posune naši akademii kupředu,“ věří Ivan Gazidis. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama