Alexis vynechá první dvě kola nové sezóny, Mustafi by mohl proti Leicesteru nastoupit

10.08.2017, 09:25 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Manažer Arséne Wenger chystá první ligovou sestavu, která v pátek večer vstoupí do nové sezóny. V úvodním kole přijede na Emirates Stadium tým Leicesteru.

Před startem 26. ročníku novodobé nejvyšší anglické soutěže přišla informace, že Alexis má zdravotní problémy a pravděpodobně vynechá první dvě kola – proti Leicesteru a Stoke. 

„V neděli, než přišel do Wembley, měl mírné bolesti břicha. Před několika dny byl na vyšetření a bude nějakou dobu mimo hru. Zatím nevíme, jestli to bude jeden nebo dva týdny, ale nyní k dispozici nebude. Myslím, že nenastoupí ani proti Stoke. Jeho absence je pro nás samozřejmě velkou ztrátou, ale ostatní hráči, kteří za sebou mají letní přípravu, jsou připraveni,“ uvedl Wenger. 

Otazníky visí také nad několika hráči, jenž vynechali nedělní duel Community Shield. „Máme nejistotu například ohledně Ramseyho, Özila, Mertesackera. A samozřejmě Koscielny nemůže hrát kvůli karetnímu trestu.“

„Máme zpět ale hráče, kteří ještě nehráli, což je třeba Mustafi. Můžeme hrát hazard u jednoho, maximálně dvou hráču, ale spíše se chci soustředit na hráče, jenž mají z posledních týdnů správné množství odehraných minut.“

„Jsme dobře připraveni, ambiciózní a odhodlaní bojovat. Myslím, že máme za sebou dobrou fyzickou přípravu. Všichni naši hráči získali slušný počet odehraných minut, takže celková příprava vypadá dobře. Nyní musíme naší připravenost proměnit na zisk bodů a vstoupit do nové sezóny vítězně, což se na nám loni nepodařilo. To je to, čemu se chceme letos vyhnout,“ dokončil francouzský manažer.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Informace o sázkových kancelářích