Henrikh Mkhitaryan

Arsenal potvrdil příchod Mkhitaryana z United, opačným směrem putuje Alexis

22.01.2018, 19:22 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Oficiální klubové stránky dnes potvrdily příchod Henrikha Mkhitaryana na Emirates Stadium, kde arménský reprezentant podepsal kontrakt na tři a půl roku. Součástí transferu je odchod Alexise.

Spekulacím je konec, dohoda mezi kluby byla oficiálně potvrzena. Arsenal po dlouhém jednání získává arménského fotbalistu Henrikha Mkhitaryana, do Manchesteru United naopak putuje Alexis Sánchéz, jenž byl na severu Londýna již delší dobu nespokojen.

Chilský reprezentant nastoupil za Kanonýry ve 166 zápasech, v nichž nastřílel rovných 80 branek. Velkou měrou se taktéž podílel na zisku dvou FA Cupů (v letech 2015 a 2017), avšak absence Ligy mistrů byla pro hráče jeho formátu nepřitelná. Bylo veřejným tajemstvím, že k obnovení smlouvy s klubem, která mu měla vypršet v létě, pravděpodobně nedojde. Proto bylo pro obě strany výhodné hledat alternativní variantu, která byla nakonec nalezena v přestupu na Old Trafford. 

 

 

Opačným směrem se naopak vydal devětadvacetiletý Mkhitaryan, jenž oblékl rudý dres celkem 39x. V minulé sezóně, v níž pětkrát dopravil míč do soupeřovy brány, taktéž zvedl nad hlavu pohár pro vítěze Evropské ligy, nicméně nyní bude na své hrudi nosit výrazný kanón. "Jsem rád, že se podařilo dokončit všechny detaily přestupu. Vždy jsem snil o tom, že nastoupím za Arsenal, no a najednou jsem tady. Udělám všechno proto, abych umožnil tomuto klubu napsat novou a úspěšnou historii," řekl arménský reprezentant pro oficiální web.

Na jeho adresu se vyjádřil taktéž manažer Arsène Wenger: "Je to hotový hráč, který dokáže vytvářet šance, kvalitně bránit, má výdrž a je schopný se obětovat pro tým. Má tedy všechny podstatné atributy."

 

 

 

Za redakci přejeme oběma fotbalistům hodně zdaru v nových působištích a děkujeme Alexisovi za jeho služby.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama