Ainsley Maitland-Niles hrál fotbal v parku, když si ho Arsenal poprvé všimnul

09.02.2018, 18:10 – Lukáš LefflerProfil na Twitteru / arsenal.com

Ainsley Maitland-Niles je hráčem Arsenalu od svých devíti let, jeho cesta do akademie ovšem začala mnohem dříve a to poměrně neobvyklým způsobem, jak sám po čase přiznává.

Všestranný fotbalista vzbudil zájem skautů Arsenalu, když mu bylo teprve 7 let, a to když hrál fotbal s kamarády z místního okolí.

„Hráli jsme fotbal fotbal v parku jen tak pro zábavu. Nic jsem o tom tehdy nevěděl, dokud mi táta v autě neřekl, že se na mě přijeli podívat skauti z nějakých profesionálních klubů. Neřekl mi ani přesně kdo, jenom, že se přijeli podívat přímo na mě. V té době jsem nad tím moc nepřemýšlel, hrál jsem fotbal prostě jen pro zábavu."

„Vzpomínám si, že když jsem přišel na první zkoušku, viděl jsem tam spoustu dětí. Bylo nás možná 60 nebo 70, rozdělenných do malých týmů. Hrálo se několik zápasů na více hřištích zároveň. Momentálně bych přijetí do akademie řadil na stejné místo jako můj debut v prvním týmu, protože si uvědomuji, co to znamená být fotbalistou Arsenalu. Hrát na Emirates Stadium je úžasný pocit."

„Když jsem byl malý, nevnímal jsem, jakou šanci jsem dostal, ale kdybych měl dítě a ono dostalo takovou příležitost, byl bych radostí bez sebe. Otevře vám to brány ke spoustě skvělým věcem."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama