Hodnocení hráčů po zápase: Tottenham

10.02.2018, 16:26 – Miroslav Jirásek

Arsenal nepřijel do Wembley vyhrát a domácí nenáviděný rival toho samozřejmě nadšeně využil. Po výkonu, ve kterém svého soka předčil v nasazení, taktické vyzrálosti, technicky, rychlostně a vlastně úplně ve všem, si odnáší nezaslouženou výhru 1:0. Nezaslouženou z jednoho prostého důvodu – Arsenal si za svůj bezpohlavní výkon měl odnést ještě větší gólový příděl.

Petr Čech – 7.0 – MOTM – Všichni víme, že hra nohama nepatří u českého brankáře k tomu nejlepšímu. Pokud však pomineme pár nepřesností při výkopech, a ne zrovna elegantní rozehrávku, Petr Čech nepředvedl špatný výkon. Dělovka od Kanea, nájezdy Lamely a Alliho úspěch domácím nepřinesly. Fantastický zákrok při taktéž fantasticky zahraném přímém kopu Eriksena byl i malým připomenutím toho, že Čech patřil mezi nejlepší golmany světa.

Hector Bellerin – 4.5 – Jsem si jistý že obránce z předního týmu anglické Premier League by měl vědět, jak bránit technicky založeného, rychlého hráče. Nicméně místo dohrání Sona při převzetí balonu, nechával Hector Sona si v klidu míč přebrat a pak tudíž nejlépe z toho vyšel Bellerin zahráním míče do autu. V horším případě z toho bylo několik rohů a v nejhorším případě i několik centrů. V defenzivě byl Španěl velmi slabý, a tak k lepšímu mu přidává pouze fakt, že byl aktivní dopředu, poctivě podporoval ofenzivu a taktéž poslal několik dobře mířených centrů. Jenže obránce (i v moderním pojetí krajních obránců) musí především umět dobře bránit.

Skhodran Mustafi – 5.0 – V prvním poločase předvedl dozadu velmi zodpovědný výkon, dobře dostupoval jak nejlepšího střelce PL, tak i Alliho. Rozehrávka byla příšerná a jeho pasy s přehledem nacházely kopačky hráčů Tottenhamu. Přesto se mi v prvním poločase líbil. Druhý poločas však nehasil tolik jako v prvním a domácí začali osobní souboje s Mustafim vyhrávat. I z frustrace bylo s postupem času vidět, že jeho soustředění ubylo, z čehož pramenilo ještě více chyb a i zbytečná žlutá karta.

Laurent Koscielny – 3.0 – Když hrajete proti Tottenhamu a jste stoper, máte skoro jedinou práci – uhlídat Harryho Kanea. Koscielny však často ve vápně Kanea zcela ignoroval a nechával mu spoustu prostoru. V hlavičkovém souboji vedoucím k jediné brance zápasu jsme viděli, jak prachmizerně v zápase Koscielny bránil. Kane měl ještě další šance, ale i díky smůle a Čechovi nepřidal další gol. Francouzský stoper si tento výkon rozhodně za rámeček nedá. Vyjma prvních dvaceti minut byl skoro všude pozdě a rozehrávka byla stejně mizerná jako u jeho partnera ze stoperské dvojice.

Nacho Monreal – 4.5 – Nebyl příliš ve hře. Bylo to způsobeno i tím, že na jeho straně se střídali Alli a Eriksen, kteří se rádi stahují do středu a nejsou klasickými křídly. To mělo Monreala více povzbudit v práci dopředu, kde dnes byl velmi podprůměrný. Pokud srovnáme výkon Trippiera a Monreala, bylo vidět, kdo opanoval tuto stranu hřiště.

Mohamed Elneny – 6.0 – Jeho úkol byl otravovat Eriksena a Alliho. V prvním poločase tuto úlohu zvládl velmi dobře. V druhém poločase to bylo horší, každopádně výrazně nepropadal. I v druhém poločase dokázal soupeře předskakovat a snažil se být hradbou před stoperskou dvojicí. Balony posouval vcelku bezproblémově avšak zrychlení hry jsme se od něj nedočkali. Po jeho odchodu a přeskupení naše defenziva byla mnohem více zranitelná a vypadala místy velmi trapně.

Granit Xhaka – 4.0 – Snažím se hodnotit hráče především vzhledem k jejich pozici a úkolů, které mají mít. U krajních beků, stoperů a tak dále jsou to instrukce vždy velmi podobné. Zajímalo by mě však, jaké instrukce měl dnes Xhaka. Nebyl ani defenzivní záložník, ani ofenzivní, ani přímo box-to-box. Od všeho trochu a přitom nic. Přijde mi, že se prostě jen pohyboval uprostřed pole. Byl pomalejší než hráči Spurs a nebyl tak důrazný, jak by se mi líbilo, a jeho přihrávky opět několikrát nenašly správný cíl. Po přebrání úlohy DM po Elnenym se nám střed docela rozpadl, na čemž má Xhaka samozřejmě velký podíl. Nedostoupení Daviese při centru vedoucím k jedinému golu už je takový standard.

Jack Wilshere – 6.0 – Dle mého názoru nejlepší výkony předvádí jako staženější záložník „cazorlovského“ typu. Manažer Wenger to vidí jinak a postavil Jacka do role typické desítky a odsunul Özila s Mickym na kraje. Jack předvedl několik krásných uvolnění a i perfektní kolmici na Aubameyanga, který možná nebyl v odmávaném ofsajdu. V druhé půli podobnou kolmicí vyzval Welbecka k průniku. Dobře se vracel a bylo vidět, jak chce bojovat. Známku mu sráží několik ztrát balonů, kdy zvolil zbytečně složité řešení a dvakrát i neúspěšně zkoušel hrát na housle. Taktéž nedostoupil Trippiera, který odcentroval na Kanea do další výborné šance.

Henrik Mkhitaryan – 3.5 – Fanoušci United mi říkali, že sice Henrik umí zahrát jako pan fotbalista (viz minulý zápas), ale pak mohou přijít tři zápasy, kdy bude hrát nevýrazně. Dnešní výkon však nevýrazný nebyl. Byl výrazný až moc. Henrik na soupeřově polovině snad nenahrál jediný přesný balon, taktéž bránění Trippiera mu dělalo velký problém. Jeho dnešní přínos týmu byl katastrofální. Především do ofenzivy se chce po arménském záložníkovi mnohem víc.

Mesut Özil – 5.0 – První poločas byl totálně zabitý na kraji zálohy, kde musel navíc poctivě bránit. Snažil se sice bránit, ale je vidět, že to není pro něj přirozená úloha. Při golovem centru Daviese se měl pohybovat v jeho prostoru. Návrat však měl ležérní. Hrát začal až 20 minut před koncem, kdy Tottenham malinko zalezl. To mu malinko známku vylepšilo. Jeho přihrávky nebyly přesné jako v jiných zápasech a pokud mě mé poznámky neklamou, dnes nepřipravil žádnou šanci.

Pierre-Emerick Aubameyang – 4.0 – Řekl bych kvalitní kondiční trénink. Totálně odříznutý od zbytku týmu, což sice není jeho chyba, nicméně na známce se to musí projevit. Při uváděných 187 cm bych čekal, že alespoň jednu hlavu vyhraje. Vybavuji si však pouze jediný souboj, kdy hlavičkoval on a ne soupeř, avšak hlavičkoval do autu. V soubojích bylo vidět, že silově má problémy. Nepodržel balon. Jeho přesun na křídlo je to, čeho jsem se bál. Jestli Özil nemá návyky bránit, tak s Aubou to bude ještě horší, což jsme taky viděli. Doufám, že byl jen zoufalý krok zvrátit stav a že se to nebude opakovat. Aubameyang je útočník. Please.  

Alex Iwobi – 3.0 – Když jsem viděl sestavu a na křídlech viděl Mickyho a Özila, říkal jsem si, že to bude průšvih v tom, že nemáme jediné křídlo. Iwobi, poté co předváděl v posledních zápasech, se nejvíce blížil popisu křídla. Jeho nasazení jsem tedy vítal. Co mě ale velmi překvapilo, že se postavil do středu pole a ne na kraj. Možná byl překvapený i sám Iwobi, protože dnes co předvedl, to byla hrůza. Sice bylo vidět, že chce něco změnit, ale realizace byla tristní kromě jediné přihrávky na Laccu, kterou spíše podcenili stopeři.

Alexandre Lacazette – 3.0 – Třikrát v ofsajdu za dvacet minut. Volej poslaný na kolemjedoucí MHD a průnik sám na bránu, zakončený střelou vedle. Dvakrát odskočená meruna při špatném zpracování. Jediné plus bylo, že se do šance dokázal dostat, když ji ale takhle zakončí…

Danny Welbeck – nehodnocen – vybojoval faul u vápna, ale vyčetl bych mu, že při kolmici Wilshera nebyl schopný si uspořádat pohyb, protože přihrávka byla skoro dokonalá.

Soupeř – Všichni hráči v soupeřově dresu hráli lépe než kdokoliv z našeho týmu. Vypíchl bych samozřejmě jediného střelce a osobně se mi velmi líbí Dembele, který potvrdil mé vysoké mínění o jeho kvalitách. Pokud by si Pochettino mohl vzít kohokoliv z našeho týmu, vzal by si někoho? Nevím, jestli podléhám už depresím, ale přijde mi, že jediný hráč, který by dokázal Spurs zlepšit by byl Özil na místě Eriksena. Na všech zbylých postech se mi hráči Tottenhamu zdají být lepší. Je to smutné, stejně jako dnešní pohra. Prohrát se samozřejmě může, ale tohle byly darované body. Největšímu rivalovi.

Článok je osobným vyjadrením autora a nemusí sa zhodovať s názormi členov redakcie a ostatných čitateľov. Článok zároveň nebol gramaticky a ani štylisticky upravovaný členmi redakcie ARSENALsite.cz. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama