Arsenal uzavřel rekordní pětiletý kontrakt s Emirates

20.02.2018, 10:45 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Klubové stránky potvrdily prodloužení spolupráce mezi severolondýnským klubem a leteckou společností Emirates, která bude nově trvat minimálně do konce sezóny 2023/2024.

První spolupráce mezi Arsenalem a renomovanou společností ze Spojených arabských emirátů se zrodila již v roce 2004. Dohoda obsahovala sponzoring na dresech od sezóny 2006/2007 a pojmenování stadionu do roku 2021. Díky vzájemné spolupráci, kterou si obě strany pochvalují, došlo již několikrát k jejímu prodloužení.

Spojení "Fly Emirates" budeme na dresech vídat minimálně dalších šest let a název stadionu by se neměl změnit do roku 2028. Letecká společnost, která na trhu působí do roku 1985, bude v následujících letech do klubu investovat více než 200 miliónů liber. Některé zdroje uvádějí částku dokonce o 80 miliónů vyšší. 

Jedná se o největší sponzorskou smlouvu v historii klubu. V Premier League nenajdete tým, který by měl stejného sponzora na dresech tak dlouho, jako má Arsenal. Také v celosvětovém měřítku sportu lze spojení Arsenalu a Emirates považovat za unikátní. 

„Naše dresy mají v Premier League dlouholetého partnera a jedná se o jednu z nejdelších spolupráci ve světovém sportu. Tento kontrakt svědčí o našich jedinečných vztazích. Společnost Emirates věří v náš přístup a naše ambice. Jejich zvýšená investice nám nadále pomůže soutěžit o trofeje a přinést klubu větší úspěchy fanouškům po celém světě," uvedl generální ředitel klubu Ivan Gazidis. 

„Emirates je skvělým partnerem pro Arsenal - jedná se o značku světového formátu s obrovským globálním dosahem. Tato letecká společnost hraje významnou roli v rozšiřování našich ambicí po celém světě. Nová dohoda, která byla podepsána až do roku 2024, potvrzuje, jak si obě strany této spolupráci váží,“ dodal rodák z Jihoafrické republiky.  

Společnost Emirates opět poskytne „Kanonýrům“ během letní tour letadla v klubových barvách a slogan "Fly Emirates" bude ve spojistosti s Arsenalem propagován ještě ve větším měřítku, než do teď.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama