Hodnocení hráčů po zápase: Man City (EPL)

01.03.2018, 23:28 – Miroslav Jirásek

Manchester City po tří denní přestávce dokončilo set a přejelo tápající Arsenal hladce 3:0. V zápase, který mrazil nejen chladným počasím, ale i výkonem domácích, se trefili B.Silva, D.Silva a Sané. Za domácí (bývalé?) Kanonýry největší šanci spálil neproměněnou penaltou Aubameyang.

Petr Čech – 6.0 – Nemyslím si, že to byly chytatelné střely. Rozhodně nelze z nich Čecha vinit. Dokázal i chytit něco navíc, jelikož zneškodnil dobře umístěnou ránu Aguera. Samozřejmostí byla nejistota na nohou.

Hector Bellerin – 1.5 – Jeho výkon měl snad vše. Bez nasazení, prohrával hlavičkové souboje, prohrával běžecké souboje, neodebíral míče, kazil přihrávky, centry se mu nepovedly, špatně pozičně bránil, nechytal náběhy, nedostatečně podporoval útok, na balony čekal, místo aby šel naproti. Chyběl snad jen vlastní gól a měl by to komplet. Nulu nemá díky podílu na penaltové situaci a díky několika nebezpečným průnikům z úvodu zápasu.

Skhodran Mustafi – 3.5 – Předvedl krásnou kolmici na Bellerina. Uf. Co dál? Rozhodně v soubojích tolik nepropadal. V průběhu zápasu jsem si nepsal tak detailní poznámky jako obvykle (asi se mi nedivíte), ale mám dojem, že i spoustu míčů odebral. Byl důrazný a útočníky to bolelo. Co je to však platné, když si neodpustí několik školáckých chyb. Góly však nešly tolik na jeho vrub. Herní pohodu hostů na něm demonstroval v závěru De Bruyne, který ho ukázkově jesličkami poslal na párek.

Laurent Koscielny – 2.0 – Jak zmínil i komentátor na DigiSport, věk se zastavit nedá a Laurent, který měl hodně svou hru založenou na rychlosti a fyzické zdatnosti, na nejvyšší úroveň již nemá. Při třetí gólové akci mi obtočení Aguera kolem Kosti připomnělo výstup Slavie na stejném stadionu a památnou hlášku českých komentátorů - Slávisti byli tak pomalí, že nestíhali ani faulovat. Tak jsme to dopracovali. Hrozný výkon.

Sead Kolasinac – 4.5 – Nejlepší z obrany. Obzvlášť začátek chytl řízného beka v dobrém rozpoložení. Jenže s postupem času se vytrácela jistota z kopaček, přibylo prohraných osobních soubojů. Čisté svědomí nemá u prvního golu, kdy neměl nechat Silvu vystřelit. V druhém poločase mě vytáčela jeho konstruktivní rozehrávka typu páté anglické ligy. Zavřít oči a prásk po lajně.

Granit Xhaka – 2.5 – Neznám konkrétní psychologický termín (možná čtenáři mi pomohou), ale nasazování Granita už podle mě má nějakou konkrétní definici. Jedná se o zacyklenou situaci. Lidé ve Vašem okolí říkají, že něco děláte špatně a opakují to stále dokola, že se v hlavě trochu šprajcnete a chcete všem ukázat, že se mýlí a o to víc svoji chybu obhajujete a opakujete. Dá se říct, že vlastně čím hůř Xhaka hrát bude, tím větší jistota je, že příští zápas nastoupí v základní sestavě. Možná jsem to trochu přitáhl za vlasy, možná ale taky ne. Výkon hodnotit nemá příliš cenu. Pochvalu Granitovi dám za úvod zápasu, kde se mu povedlo několik soubojů vyhrát.

Aaron Ramsey – 7.0 – MOTM – Převyšoval své spoluhráče snad úplně ve všem. Minimálně o třídu. Vypracoval nejvíc šancí, dostal se do šancí, rozehrával, odebíral míče, presoval, naběhal kvanta kilometrů. Jeho výkon byl opravdu hodný třeba budoucího kapitána. Bylo vidět, že mu to není lhostejné a že s tím něco chce udělat. Zakončit mohl své akce lépe, ale rozhodně je neřešil špatně. Nevzpomínám si úplně na šanci, které by se Aaron alespoň částečně nezúčastnil. Jeho napadání stálo na začátku akce vedoucí k odpískané penaltě.

Mesut Özil – 4.0 – Jeho účast v zápase bych popsal jako „one of his missing games“. Özil zkrátka nic nevyprodukoval. Několikrát se pokoušel o kolmice, ale ty neměly dostatečnou přesnost. Taktéž ztratil více míčů, než jsme zvyklí. V přechodu do útoku pomáhal dobře podržet míč, ale jak jsem napsal, chyběla tomu jiskra a výraznější přičinění.

Henrik Mkhitaryan – 2.5 – Strašidelné představení nám přichystal arménský záložník. Příšerně moc kazil, defenziva se ho vůbec netýkala, nedokázal kopnout jedinou standartku. Při prvním gólu měl dostoupit střelce, šanci k tomu měl. Jediné pozitivum jsem viděl v odpískané penaltě.

Danny Welbeck – 5.0 – Hodnotím Dannyho výkon jako druhého nejlepšího v poli. Ano, Danny vlastně nevytvořil žádnou šanci. Ano, balon mu překáží. Ano, přihrávky úspěšné jsou povětšinou dozadu. Jenže splnil to, co se má, když to nejde fotbalově. Jezdil po zadku. Doslova. Rval se a nevypustil vůbec nic. Za tu snahu, za to, že zápas neodchodil jako někteří jiní, si dle mého názoru zaslouží lepší známku než parta chodců.

Pierre-Emerick Aubameyang – 2.0 – Mrzí mě to, ale nemůžu hodnotit lépe. Auba nepředvedl za celý zápas vůbec nic. Pokud se dostal alespoň k centru, tak ho poslal do kytek. Korunu tomu nasadil neproměněnou penaltou.

Soupeř – má vyšší kvalitu a ta se prostě musí časem projevit. Nemůžeme říct, že byla smůla, že jsme dostali dva góly z prvních dvou šancí. Když ti hráči mají kvalitu, tak to není o štěstí, ale jednoduše o umu. Nejlepší hráč pro mě byl Sané, kterého Bellerin předčil jen v délce vlasů.

Přeji Vám všem, co nejméně takovýchto výkonů. Obdivuji ty, co vydrželi se dívat na celý zápas, jako já. Pud sebezáchovy velel jednoznačně vypnout přenos. Vydržet se dívat, to už hraničí se sebepoškozováním. Dříve to bylo EMO a žiletky, dnes je to televize a Arsenal. Snad nám budoucnost přinese lepší zítřky.

 Článok je osobným vyjadrením autora a nemusí sa zhodovať s názormi členov redakcie a ostatných čitateľov. Článok zároveň nebol gramaticky a ani štylisticky upravovaný členmi redakcie ARSENALsite.cz.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama