Hodnocení hráčů po zápase: Brighton (EPL)

04.03.2018, 17:02 – Miroslav Jirásek

Díky prvnímu bojovnému poločasu si zaslouženou výhru odnáší domácí Brighton, který tápající Arsenal posunul ještě blíže ke dnu, které je již na dosah ruky. Hostům k bodům nepomohla jediná trefa Aubameyanga.

Petr Čech – 3.5 – První branku mu připisuju z 95%, druhou branku tak z 30%. Tohle se chytat rozhodně dalo. Nezavřel ústa kritikům, že by měl být nahrazen mladším brankářem. Dlouhé výkopy opět špatné. Dokážu pochopit, že když je pod částečným tlakem, tak je těžké trefit přesně hráče na 60 metrů. Jenže netrefovat to o 30 metrů a po skoro celý zápas už je fakt špatný.

Calum Chambers – 4.5 – Konečně! Aneb Bellerin na jeden (to bych se vsadil) zápas vyřazen ze základní sestavy. Chamberse však vidím jako stopera nebo defenzivního záložníka. Jeho největší slabinou je rychlost, která proti rychlonohým křídlům Brightonu je dost podstatná. V soubojích byl mnohem tvrdší než bývá Bellerin, podnikl pár zajímavých náběhů a průniků. Nicméně se měl více zúčastnit souboje u druhého gólu. Párkrát se nevrátil tak aktivně, jak by měl. Dvakrát nechytl náběh a dokázal být v souboji pozdě a musel tak soupeřům nakopávat, aby hru stačil alespoň přerušit.

Skhodran Mustafi – 5.0 – Opět předvedl několikrát svůj nacvičený divadelní kus, kdy mu člověk snad musí věřit, že mu škodí celý svět a že ten odpískány faul je hrozně nefér a špatné rozhodnutí. Nicméně hodnotíme výkony na trávníku a ne na prknech, co znamenají svět. V soubojích tolik nepropadal, dobře zajišťoval a opravoval hrubky často chybujícího Koscielnyho. Sráží ho velký podíl při druhém golu.

Laurent Koscielny – 2.0 – Ještě během první minuty stačil pokazit první přihrávku, která zdaleka nebyla poslední. V první půli snad nenahrál dobře na více než pár metrů. Prohrál s Murrym spousty soubojů. Při rohovém kopu ani jednou neuhlídal hlavičkujícího hráče. Z jeho chybné rozehrávky začala druhá gólová akce. V soubojích se několikrát ocitl pozdě. Jestli jsme při minulé zápase říkali, že to byla hrůza, tak dnes to bylo snad ještě horší.

Sead Kolasinac – 5.0 – Odnesl si zbytečnou kartu za protesty, které mohl litovat, když si připsal KO v 29.kole. Dalo se poznat, že se chce snažit, byl aktivní dopředu. Tam toho tolik však nevyprodukoval. Až na hokejovou vsuvku celkem nezáživný, nenápadný výkon.

Granit Xhaka – 5.0 – Předvedl jeden z jeho nejlepších výkonů (aspoň v poslední době). Kazil jen dlouhé přihrávky (a jestli mi někdo řekne, že má Xhaka výborné dlouhé balony, tak doporučuji návštěvu očního). Sprintem se dokázal několikrát vrátit a odebrat míč. Dokonce několikrát hru zrychlil a nezabrzdil ji ve 100% případů jako běžně.

Jack Wilshere – 5.5 – MOTM - V první půli nebyl moc výrazný. Z frustrace pramenila žlutou odměněná řádná kosa, která se dala posoudit i barvou červenou. Z toho pramenily odplaty, takže i domácí Jackovi rány vrátily za pár žlutých karet. Na balonu velmi silný, tolik míčů neztratil. Jenže ani nic extra velkého nevymyslel.

Alex Iwobi – 4.0 – Moc se nedostal do hry. Největší chybu předvedl k rozehrávce, vedoucí k obrovské šanci domácích do potencionálního stavu 3:0. Několikrát se opomněl vrátit, nebojoval tolik, jako umí. Dopředu toho moc nepředvedl, ale aspoň výrazně znovu už nezachyboval.

Henrik Mkhitaryan – 4.0 – Znovu se nepředvedl v dobrém světle. Nemohu si pomoct, ale pozice na křídlo mu očividně hodně škodí. Není vůbec typ hráče, co má v rychlosti obcházet 1na1, jako bychom hrozně potřebovali. Hráč „Ozilovského“ typu, který v případě nasazení Özila mi přijde, že je dost nevyužitý a neumí si poradit v situacích, ve kterých se nachází.

Mesut Özil – 4.5 – Jeho „body language“ byl příšerný. Není se moc, co divit. Jenže to ovlivnilo i jeho výkon. Opravdu z něj vyzařovala myšlenka, že v tenhle tým nevěřím a dnes tu nic udělat nemůžeme. Tak to na mě působilo. Má sice pravdu, ale musí se pak snažit víc. Předvedl dvě krásné průnikovky, ale to je stále hrozně málo.

Pierre-Emerick Aubameyang – 5.5 – Dal jedinou branku týmu, několikrát utekl po křídle, aby zjistil, že ve vápně nikdo není a nemá komu nacentrovat. Několikrát nepochopil spoluhráče při rozvíjející se akci. Vcelku těžko se mi hodnotí, ale jako útočníka mu musíme dát k dobru branku, kterou trefil krásnou tečí.

Danny Welbeck, Eddie Nketiah, Hector Bellerin – nehodnoceni

Soupeř – Hrál tak, jak ho známe celou sezonu. Jako tým. I to může stačit, i když nemáte kvalitu, jako váš soupeř. Desire. Passion. To nám příšerně chybí. Individualitu bych z Brightonu ani vybírat nechtěl, vyhráli jako tým.

Prohra, ani výstup týmu mi nepřekvapil. Deka, která na nás leží, je zatraceně těžká. Těžko se bude zvedat. Nevím, jestli se kamera dnes třásla, ale vypadalo, že při každém záběru na Wengera se mu příšerné klepaly prsty. Aby ne, tlak je obrovský, výkony tristní. Za vše hovoří to, že nejlepší hráč podle mého hodnocení si odnáší známku 5.5. S tímto bychom měli problémy i s divizními týmy. Musí hráči začít chtít. Když zapnou (jako dnes na 20-30 minut), strach z toho jít může. Musí to však být po většinu zápasu, protože jinak je to horor z jiného důvodu.

Článok je osobným vyjadrením autora a nemusí sa zhodovať s názormi členov redakcie a ostatných čitateľov. Článok zároveň nebol gramaticky a ani štylisticky upravovaný členmi redakcie ARSENALsite.cz.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama