Mkhitaryan má poraněné kolenní vazy a nezahraje si několik týdnů

08.04.2018, 09:40 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com, telegraph.co.uk

Arsenal ve čtvrtek úspěšně zvládl úvodní čtvrtfinálový duel Evropské ligy proti CSKA Moskva. Ze zápasu si však odnesl zdravotní problémy Henrikh Mkhitaryan.

Arménský fotbalista musel opustit hrací plochu v 61. minutě za stavu 4:1 a podle toho, jaké zprávy se v posledních dnech objevují, se nejedná o nic příjemného. Některé zdroje dokonce úvadějí, že si v letošní sezóně již nezahraje.

Manažer Wenger po utkání s CSKA uvedl: „Micki se zranil a v neděli nám bude určitě chybět. Musí na vyšetření a obáváme se, že se jedná po poškozené kolenní vazy. Zatím nevíme, jak dlouho bude mimo hru.“ Toto se bohužel s největší pravděpodobností opravdu potvrdilo a Henrikh má skutečně problém s kolenními vazy, které mu nedovolí několik týdnu nastoupit. A jelikož sezóna končí již příští měsíc, je pravděpodobné, že už letos na trávník nevyběhně. Informace nebyla ze strany Arsène Wenger zatím oficiálně potvrzena.

Každopádně jisté je, že v neděli proti Southamptonu bývalý hráč Manchesteru United a Borussie Dortmund určitě nenastoupí a hrát nebude ani ve čtvrteční odvetě Evropské ligy v Moskvě.

Brankář David Ospina, který si v týdnu na tréninku poranil kotník, se do branky nemůže postavit dva až tři týdny. Proti Southamptonu je mimo hru také Maitland-Niles, jenž by však s týmem mohl odcestovat do Ruska.

„Soustředíme se jak na Premier League tak na Evropskou ligu. Sestavu měníme zápas od zápasu po zvážení všech zotavení, lehkých poranění, nebo rizika zranění. Také bereme v úvahu, že někteří hráči, třeba jak Aubameyang, nemohou nastoupit v Evropské lize, ale jsou nám k dispozici pro Premier League. Takže rotace sestavy je zcela přirozená,“ uvedl francouzký kouč.

Aktualizace – 9.4. 
Manažer Arsène Wenger po nedělní výhře na Southamptonem uvedl, že Henrikh Mkhitaryan má poraněné kolenní vazy a zmeškat by měl odvetu na půdě CSKA Moskva (čtvrtek 12.4.) a duely proti Newcastlu (neděle 15.4.) a West Hamu (neděle 22.4.). Pokud půjde vše podle plánu, tak pro další zápasy, včetně připadného semifinále Evropské ligy, by měl být arménský fotbalista k dispozici.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama