Máme před sebou ještě spoustu práce, tvrdí Emery

13.08.2018, 23:30 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Po nedělní porážce 0:2 s úřadujícím šampiónem anglické ligy proběhla tisková konference, kde oba manažeři hodnotili první duel sezóny: zatímco Španěl Guardiola mohl být po vítězném duelu velmi spokojen, jeho krajan Unai Emery nikoli. Dotazy novinářů tak mířily směrem k jeho pocitům, rezervě ve výkonu svěřenců či k otázkám výběru sestavy.

jaký je dojem z prvního zápasu na lavičce...
"Prvně musím pochválit fanoušky ze stadionu, kteří jsou pro nás skvělou motivací - díky za podporu. Za druhé je potřeba říci, že výkon soupeře nám jasně ukázal potřebu pokračovat ve snaze se zlepšit. Výsledek si plně zasloužil, ale je potřeba dodat, že v průběhu celého zápasu šel náš výkon postupně nahoru. Především ve druhé půli jsme měli pár možností ke skórování, ale nepovedlo se. Pokusíme se o to v dalším utkání."
 
na uplatňování jeho tréninkových metod...
"S realizačním týmem jsme během duelu alyzovali náš výkon a s celkovým hodnocením ještě budeme pokračovat v průběhu týdne. Musíme se zlepšit takticky a také v obranné činosti, abychom snížili rozdíl mezi naší a soupeřovou hrou. Hráče však musím pochválit za boj a za snahu, jelikož se s výsledkem pokoušeli něco udělat až do poslední chvíle."
 
jestli mu duel s 'Citizens' jasně ukázal, kolik práce před ním ještě stojí...
"Určitě, ale o tom víme. Teprve nedávno jsme začali a snažíme se dělat věci logicky a s návazností. V neděli to byl první pořádný krok. Zcela jistě víte, že soupeř spolu hraje prakticky tři roky. Guardiola v Manchesteru vybudoval velký tým - stabilní a se skvělými hráči. Naopak my jsme teprve na začátku skládanky a to je ten zásadní rozdíl."
 
 
proč nenasadil nového gólmana...
"Pro každého v týmu je stejná výchozí pozice ukázat potenciál. Tím chci říci, že v něm chceme ponechat zdravou konkurenci na všech postech, ale souhlasím, že v případě brankářů je asi nejvýraznější. Petr Čech však odchytal skvělý zápas. Má totiž spoustu zkušeností k tomu, aby proti takto velkým soupeřům nastupoval on. No a k Lenovi: v anglické lize teprve začíná. Na trénincích se ale ukazuje ve velmi dobrém světle, takže jde jen o to, aby počkal na svou šanci."
 
na první gól, který připomínal staré časy v klubu...
"My jsme odehráli dva různé poločasy. V prvním jsme nechali hráčům City na můj vkus až příliš prostoru a oni jsou zvyklí ho maximálně využívat. Ve druhé půli jsme šli do většího rizika: zkoušeli hru na těsný presing a na vysoké míče s rychlým postupem vpřed. To vše mělo vést ke kontaktní brance. S týmem je ale potřeba stále pracovat, byť se jakýsi týmový duch, kterého chci v Arsenalu jasně vidět, celkem projevil. Musí však přijít zlepšení a to v individuální i kolektivní rovině. Hráli jsme však proti jednomu z nejlepších týmů anglické ligy, čili hodnocení se od tohoto faktu do jisté míry odvíjí."
 
ohledně příštího zápasu s londýnskou Chelsea...
"Každý zápas je odlišný a na každý se musíme rozdílně připravit. Tým má svůj osobitý herní projev, nicméně na jeho kvalitě stále musíme zapracovat. V průběhu týdne zanalyzujeme náš nedávný výkon a pokusíme se hráčům udělit takové pokyny, abychom tuto sobotu dokázali zvítězit."
 
na zranění Maitlanda-Nilese...
"Uděláme testy a dáme vám vědět. Nacho Monreal už začal trénovat se zbytkem týmu a je tady možnost, že by proti 'Blues' snad mohl nastoupit. Uvidíme."
Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama