Unai Emery

Zápas proti Liverpoolu nebyl o rozhodčích, míní Emery

29.12.2018, 23:00 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Přestože se na Anfield Road ujali hráči Arsenalu brzkého vedení, nedokázali jej udržet a po závěrečném hvizdu odjížděli z Liverpoolu s prázdnou. Po třech brankách vstřelil Firmino, jeden gól přidali také Salah a Mané. Poslední zápas kalendářního roku tak svěřencům Unaie Emeryho hrubě nevyšel, takže důvody vysoké porážky musel španělský manažer objasnit novinářům.

jestli se hráči snažili držet se soupeřem krok...
"Je to možné. Vlastně to může být jeden z důvodů tak vysokého rozdílu ve skóre. Začali jsme skvěle, avšak Liverpool po obdržené brance přidal na tempu a začal se více tlačit směrem k našim obráncům. Disponuje vynikajícími hráči, kteří dokáží vytvořit rozdíl v zápase a to prakticky kdekoli na hřišti. 
 
Díky tomu vstřelili tři góly v rychlém sledu a to je vždy těžká rána pro psychiku týmu. Bavil jsem se o tom s kluky v šatně a nutno přiznat, že je to pro nás další z důležitých zkušeností, kterými si ale musí každý projít. Jasně, je to špatná zkušenost, ale každá taková nám pomůže se poučit z předvedených chyb. Musíme se zlepšit v mnoha ohledech, především v defenzívě, a prokázat, že rozdíl mezi Liverpoolem a námi není tak vysoký, jako ukazuje dnešní skóre."
 
zdali vnímá odpískané penalty jako špatné rozhodnutí...
"Řekl bych, že byly přísné. S tímto tématem ale souvisí technologie asistenta rozhodčího na videu, jelikož pomůže správně rozhodnout v takových situacích, kterých jsme dnes byli svědky. 
 
Ale výsledek je zcela jasný a nebylo by fér se vymlouvat na rozhodčí. Nicméně ze zápasu si můžeme odnést i několik málo pozitiv. Ainsley hrál jako pravé křídlo skvěle, dokázal také vstřelit branku. Iwobi, byť v posledních duelech nepůsobil příliš dobře, dnes předvedl opravdu dobrý výkon. Ale naše hra v šestnáctce, na té musíme opravdu zapracovat. Je to má zodpovědnost, abych tuto situaci dokázal vyřešit a našel způsob, jak by to mělo fungovat. Už v úterý máme šanci na reparát, takže musíme ukázat fanouškům, že se na něj připravíme lépe než na duel s Liverpoolem."
 
ohledně Mesuta Özila...
"Ano, jedná se o problém s kolenem, ale prozatím netuším rozsah zranění."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama