Petr Čech se po sezóně rozloučí s profesionální kariérou

16.01.2019, 09:23 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com, twitter.com

Česká brankařská legenda oznámila blížící se konec své bohaté kariéry. Petr Čech, jenž je rekordmanem v počtu vychytanách nul v Premier League, se v létě rozloučí s profesionálním fotbalem.

„Přemýšlel jsem dlouho, to rozhodnutí ve mně zrálo. A jsem přesvědčen o tom, že přichází ve správný čas. V létě to bude přesně dvacet let od chvíle, kdy jsem podepsal svoji první profesionální smlouvu. A patnáct let od mého příchodu do Anglie,“ řekl Petr Čech ve vyjádření pro agenturu SportInvest.

„Každý den své kariéry jsem věnoval sto procent tomu, abych byl platným hráčem svého klubu. V tom budu pokračovat také v následujících týdnech, z mého zápalu a koncentrace neslevím ani na minutu,“ dodal. 

„Fotbal v pozici hráče mi určitě chybět bude, třicet let je součástí mého života. Ale je správné umět odejít. Svoje rozhodnutí jsem chtěl oznámit s předstihem, abych dal klubu i všem zainteresovaným osobám možnost včas reagovat. Jednoduché je to se mnou v tom, že rozhodnutí podobného charakteru nebudu měnit.“

„Udělám všechno pro to, abychom sezonu končili ziskem některé z trofejí. Právě to by byla ideální tečka. Veškeré další budoucí plány budu řešit až poté. Vím, že možností se přede mnou otevírá několik, nechám si vše pečlivě projít hlavou,“ plánuje Petr Čech.

 

K oznámení o konci kariéry Petra Čecha se na sociálních sítích vyjádřili velké osobnosti z fotbalového světa a také bývalí spoluhráči. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama