Unai Emery

Emery: Zranění Bellerína může být vážné

20.01.2019, 01:00 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Po domácí výhře v londýnském derby Arsenal stáhl náskok Chelsea na pouhé tři body. Podle španělského manažera bylo důležité, že jeho svěřenci pečlivě plnili taktický plán a pokoušeli se ihned napadat rozehrávající hráče soupeře. I díky tomu v zápase vyhráli 2:0. Jedinou nepříjemností je ale zranění Hectora Bellerína. Jak na tom mladý obránce momentálně je, ale také o tom, jestli klub pracuje na zisku možných posil se na tiskové konferenci rozpovídal Unai Emery.

ohledně komentářů směrem k mentalitě jeho hráčů...
"Každý tým chce předvádět stejné výkony na venkovním i domácím hřišti, ale ne vždy se to podaří. Pokud například hrajete proti celku, který míní začínat útoky dlouhými nákopy, nemůžete provádět vysunutý presing. Chelsea však hraje jiný fotbal, kdy většinu míčů distribuují jejich obránci přes střed pole.
 
Hráči tak měli jasný pokyn k těmto rychle přistupovat a vyvíjet na ně určitý tlak. Výsledkem bylo, že jsme dokázali získat velké množství míčů před jejich šestnáctkou a rychle se přesouvat směrem dopředu. Jistě, riziko existuje v tom, že pokud se presing nepodaří, mohou vznikat nebezpečné situace a protiútoky, ale dneska nám okolnosti přály. Na mentalitu hráčů si tak nemůžu stěžovat, na atmosféru na stadionu taktéž ne. Doufejme, že nám naši příznivci pomohou najít jakýsi recept na vyváženost předváděných výkonů doma a venku. Zatím ho totiž neznáme."

 
na Aubameyangovu obrannou činnost...
"Každý hráč přispěl, nechci nikoho vyzvedávat. Celý tým musel hrát společně, nacházet si prostor a zaútočit v ten správný moment. Dnes jsme příliš nedrželi míč - Chelsea jej měla na kopačkách snad 60% času, ale tuto výhodu jsme vymazali skvělým presingem. 
 
Před zápasem jsem hráčům říkal, že musíme běhat více než soupeř. Prvních třicet minut se nám dařilo znemožňovat jim rozehrávku a nepouštět je do nějakých výraznějších šancí, ale ve druhé polovině se zápas výrazně takticky změnil. Přesto jsme na své straně hřiště v defenzívě pracovali tak, jak jsme měli, což ukazuje také čistý štít pro Bernda Lena. Nula je pro naše obránce velmi důležitá, stejně jako pro fanoušky, kterým ukazuje, že se v této činnosti snažíme i nadále zlepšovat."
 
na zranění Hectora Bellerina...
"Počkáme do zítra. Jedná se o koleno a prvotní vyhlídky nejsou příliš dobré, bohužel se pravděpodobně bude jednat o vážné zranění."

jestli by jeho dlouhodobá absence ovlivnila činnost klubu na přestupovém trhu...
"Máme Maitlanda-Nilese, který v poslední dobře hraje dobře a může naskočit na pravém beku či křídle. Stejně tak lze využít Lichtsteinera či Jenkinsona, který je pořád s námi. Odehrál několik zápasů a je připraven týmu pomoci, pokud to bude potřeba."

zdali v tomto zápase fungovala distribuce míčů ze středu pole na dva útočníky...
"Podívejte, to záleží na typu utkání. Dnešní souboj s Chelsea byl diametrálně odlišný třeba od zmíněného utkání s West Hamem. Osobně se snažím najít to nejlepší možné rozestavení, ve kterém by hrála obě útočná esa, proti některým soupeřům je ale prostě potřeba hrát na jediný hrot. Obecně jsem však s jejich prací spokojen. Dneska předvedli dobrý výkon v útoku a skvělou výpomoc v obranné činnosti."

na zprávy ohledně Denise Suaréze...
"Klub pracuje s mnoha variantami, které by nám na následující půlrok pomohly. Nemůžu být konkrétní, ale snažíme se. Víte jak to chodí: práce na přestupovém trhu je vždy obtížná, zvláště, jedná-li se o lednové okno. Pokud ale někdo dorazí, bude to velmi příjemná zpráva."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama