Denis Suaréz

Na půlroční hostování přichází Denis Suaréz

31.01.2019, 14:00 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com, skysports.com

Dlouhá jednání se zdařila. Arsenalu přijde na šest měsíců vypomoci pětadvacetiletý středopolař z Barcelony, Denis Suaréz. Po třech letech ve španělské metropoli je pro něj přesun do severního Londýna nejen novou výzvou, ale také velkou příležitostí jak ukázat, že se ve vrcholném fotbalu může udržet.

Podmínkou pro úspěšné dokončení transferu bylo, že Suaréz musí prodloužit na Camp Nou smlouvu. Ta je nyní platná do roku 2021, avšak Arsenal bude mít možnost využít červnové opce a hráče z Barcelony vykoupit. Hodnota tohoto přestupu by měla být okolo 20 milionů liber, avšak záleží na úsudku Unaie Emeryho a výkonech samotného hráče, zdali se vůbec uskuteční.

 

 

Oba zmínění již mají společnou historii. Španělský manažer zná Suaréze z jeho působení v Seville během sezóny 2014/2015, kdy se jim společně podařilo vyhrát Evropskou ligu. "Je to hráč, který týmu poskytne nejen požadovanou kvalitu ve středu zálohy, ale také více útočných možností ve finální fázi," komentoval příchod rodáka ze Salceda de Caselas.

Ten strávil během svého druhého působení v Katalánsku tři roky, během nichž si připsal 71 zápasů s celkovými osmi góly. Přesun na Emirates Stadium si pochvaluje, zvláště pak obnovenou spolupráci s jeho oblíbeným manažerem. "Máme spolu skvělý vztah," nechala se nová akvizice slyšet v rozhovoru pro oficiální klubové stránky. "Sevilla byla mým prvním týmem na profesionální úrovni a musím říci, že mi Unai Emery hodně pomohl. Vlastně díky němu jsem se mohl vrátit do Barcelony a být tam, kde jsem teď," hovoří o nynějším lodivodu Arsenalu Suaréz, který byl svého času velkým obdivovatelem Henryho a Bergkampa.

 

A co může příchod Suaréze přinést samotnému Arsenalu podle expertů? O pětadvacetiletém hráči mluví jako o velmi univerzálním, technickém a inteligentním hráči, který může působit prakticky kdekoli ve středu pole. Díky své kvalitní hře a flexibilitě by mohl být vítaným doplňkem pro Emeryho tým.

Začneme-li u přihrávek: mladý Španěl propojuje obrannou i útočnou hru, dokáže vytvářet příležitosti a především vyniká v krátkých přihrávkách, respektive ve spolupráci s týmem. Zvládá míče za obranu do otevřených prostor a soupeři tak může jedním pasem rozvrátit celou obranu.

Jeho první dotek či komplexní vnímání hry zajistí, že od něj můžeme často vídat technické parádičky, kterými vyšachuje bránícího hráče mimo hru. Ví, kdy se otočit, kdy předvést dribling anebo změnit rychlost v souboji jeden na jednoho. Má skvělou rovnováhu a nízké těžiště, takže je mu složité sebrat balón - a zrovna tato dovednost se v Premier League může hodit.

Obecně se tak Arsenalu podařilo získat hráče, který má mnoho zkušeností a mohl by tak týmu přinést potřebný rozdíl ve středu pole.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama