Mkhitaryan do finále Evropské ligy nezasáhne, do Baku neodcestuje z bezpečnostních důvodů

22.05.2019, 20:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com, uefa.com

Henrikh Mkhitaryan si bohužel nezahraje finále Evropské ligy proti Chelsea, které je na programu ve středu 29. května v Baku.

Klub, jenž tuto zprávu přinesl v úterý, informoval, že celá situace byla prodiskutována se samotným hráčem a také jeho rodinou. Byly zváženy všechny varianty, ovšem společný závěr je takový, že Henrikh s týmem do Baku neodcestuje, stejně jako tomu bylo na podzim v rámci utkání základní skupiny. 

Bohužel mezi Arménií a Ázerbájždánem přetrvává územní konflikt a vzájemné vztahy jsou velmi vyhrocené. Návštěva Baku by tedy pro Mkhitaryana mohla znamenat velké nebezpečí i přesto, že tamní fotbalová asociace se zaručila, že hráči bude zajištěno maximální bezpečí. Samotného hráče údajně kontaktoval také velvyslanec Ázerbájdžánu ve Velké Británii. 

Vedení Arsenalu kontakovalo UEFA s tím, že je celou situací velmi znepokojeno. Henrikh byl velmi důležitou součástí a podílel se na tom, že se severolondýnský tým probojoval až do finále. Nyní o něj bohužel přijde a sestava Unaie Emeryho bude výrazně oslabena. 

„Jsme velmi smutní, že hráč přijde o evropské finále z těchto důvodů a za takových okolností, protože je to něco, co se ve fotbalové kariéře stává opravdu jen velmi zřídka,“ uvedl klub ve svém prohlášení. 

„Je to velice špatná zpráva, ale bohužel pro to nemůžeme momentálně nic udělat. Je to osobní rozhodnutí a musíme ho respektovat. Mluvil jsem s Henrikem v úterý ráno. Velmi chtěl být s týmem a hrát, ale klub diskutoval s ním i jeho rodinou a rozhodlo se, že nepojede,“ vyjádřil se k situaci kouč Unai Emery. 

I přesto, že arménský reprezentant do Baku k zápasu neodcestuje, bude se s týmem připravovat až do víkendu, kdy je na programu odlet do Ázerbájdžánu.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama