David Luiz

První rozhovor s Davidem Luizem v červenobílých barvách

09.08.2019, 02:30 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Zhruba za osm milionů liber přichází defenzivu Arsenalu vyztužit zkušený dvaatřicetiletý stoper. Brazilský reprezentant David Luiz na Emirates Stadium zamířil až v poslední přestupový den, takže vyzpovídat ho bylo poměrně časově náročné. Klub však rozhovor i se svou šestou posilou bez problému zvládl a my vám tak můžeme přinést jeho překlad.

Davide, vítej u nás v Arsenalu. Co teď, chvíli po přestupu, vlastně prožíváš?
Díky, je to skvělý pocit. Začínám novou životní, ale také profesní cestu, kterou začne psát tento klub. Jako malý jsem spoustu utkání Arsenalu sledoval, především těch, ve kterých hrály jeho největší hvězdy. Těším se, že můžu být jeho součástí a pokusím se mu pomoci dosáhnout velkých věcí, pokud to bude možné.
 
Je to pokaždé velké rozhodnutí vyměnit západní část Londýna za tu severní. Jak jsi to vnímal ze své vlastní perspektivy?
Na počátku stál poměrně zásadní rozhovor mezi mnou, klubem a všemi ostatními, kteří do toho mají co mluvit. Dostal jsem příležitost přestoupit do dalšího velkého klubu, a jelikož mám ve svém životě rád výzvy, přijal jsem ji. Je mi jasné, že hodně hráčů by takovýto přesun nejspíš nechtělo realizovat, protože by se báli nebo tak něco. Ale jak jsem už řekl, jsem zvyklý snažit se o velké věci. Má kapitola v Chelsea je tímto uzavřena a já tak začínám psát zcela novou, tady a teď.
 
Co Tě na Arsenalu oslovilo?
Dá se říct, že je to ten klub, který nejen v Anglii, ale po celém světě musí každý fanoušek fotbalu znát. A když dostanete příležitost do takto velkého týmu přijít, musíte ji využít. To je také důvod, proč jsem tady.
 
Znáš Unaie Emeryho z časů prožitých v PSG. Jakou úlohu sehrál ve Tvém přestupu?
Velkou. Znám nejen jeho, ale také spoustu dalších lidí z klubu, jako je Edu nebo Raul. Také vím o kvalitě hráčů reprezentujících klub, což mi dává reálnou možnost snít o tom, že zde dokážeme přinést úspěch. Na počátku každé sezóny začínám s tím, že vyhraji nějakou trofej a to se nezmění ani zde. Je to prostě součást mé osobnosti, která mi pomáhá se cítit dobře a vyhrávat.
 
 
Pro Arsenal to bylo poměrně rušné léto. Spousta nových hráčů si poprvé oblékne červenobílý dres, včetně Tebe. Kterou akvizici bys' vyzdvihl?
Myslím, že Dani Ceballos a Pepe můžou hru Arsenalu posunout na jinou úroveň. Také to podle mého pomůže i ostatním hráčům z hlediska konkurence, bude je to nutit se neustále zlepšovat.
 
Proti Kanonýrům sis zahrál hned jedenáctkrát. Máš na tyto zápasy nějaké konkrétní vzpomínky?
Byla to vždy těžká a důležitá utkání. Duely mezi rivaly jsou do jisté míry zábavnější než ostatní, hráči si je dokáží mnohem více užít a já nejsem výjimkou. 
 
A kteří hráči Ti jakožto obránci dali nejvíce zabrat?
No samozřejmě útočníci! Člověk se jim snaží zabránit v práci, ale někdy to prostě nejde. Jsem rád, že mám teď Aubameyanga a Lacazetta na své straně, má práce snad bude o hodně jednodušší (úsměv).

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama