Petr Čech vyměnil rukavice za lapačku a vyrážečku, při debutu vychytal svému týmu výhru na nájezdy

14.10.2019, 12:46 – Filip SedlákProfil na Twitteru / guardian.co.uk

Brankářská fotbalová legenda po minulé sezóně ukončila aktivní sportovní kariéru, ovšem ne na dlouho. Bývalý gólman Sparty, Chelsea či Arsenalu se nyní přesunul na ledovou plochu, kde v rámci čtvrté anglické ligy oficiálně nastoupil v dresu Guildford Phoenix a debut to byl velmi vydařený.

Dlouholetý vztah k hokeji sedmatřicetiletý rodák z Plzně nikdy nepopíral a nyní si splnil jeden z dětských snů. Minulý týden přidal na sociální sítě několik fotografií z tréninku, ovšem ne z fotbalového, jak ho fanoušci znají, ale hokejového. O víkendu pak naskočil do ostrého zápasu v rámci čtvrté anglické ligy za Guildford Phoenix a v médiích vzbudil velký ohlas. Do utkání nastoupil s číslem 39, které nosil legendární český brankář Dominik Hašek a masku zdobila britská vlajka a také barvy Arsenalu a Chelsea. Jeho tým vyhrál nad Swindonem 3:2 po samostatných nájezdech a Petr Čech byl vyhlášen první hvězdou zápasu. 

Po skončení aktivní a úspěšné fotbalové kariéry jeho kroky směřovaly do managementu londýnské Chelsea, kde působí jako poradce sportovního a technického úseku. Startem hokejové kariéry všechny velmi překvapil. 

„Zápas jsem si velmi užil. Atmosféra byla skvělá a oba týmy předvědly výborný výkon, takže jsem měl i dost práce. Samozřejmě pokud člověk vyhraje na samostantné nájezdy, tak cítí spokojenost. Na nájezdy jsem si věřil, i když jsem doufal, že o výhře rozhodneme už během prodloužení. Šance jsme k tomu měli.“

„Jediné, co pro mne bylo jiné, že jsem neznal hráče našeho soupeře. Přeci jen ve fotbale jsem za těch let dokázal o soupeřích nastřádat spoustu informací. Toto byla pro mne taková jedna neznámá, ale věřil jsem si,“ uvedl Čech po vítězném debutu v hokejové brance.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama