Nové záběry z přepadení Özila a Kolasinace. Útočník byl odsouzen na deset let vězení

08.11.2019, 20:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / bbc.co.uk

Před několika dny se na internetu objevilo nové video z incidentu, který se v létě stal v Londýně. Ozbrojení útočníci se na ulici pokoušeli přepadnout Seada Kolasinace a Mesut Özila, ale neúspěšně.

Dne 25. července 2019 se londýnské části Hampstead odehrál incident, který obletěl celý svět. Sead Kolasinac a Mesut Özil se stali terčem ozbrojeného přepadení. Z ničeho nic se u jejich vozu objevila kradená motorka, na které přijeli dva maskovaní muži. Jeden z nich vytáhl nůž a mířil s ním přímo na Kolasinace, jenž stal venku vedle vozu.

Jak uvádějí zprávy ze soudního líčení, cílem útočníků měly být hodinky v hodnotě 200 tisíc liber, které měl levý obránce Arsenalu na své ruce. Útočník ho několikrát nožem popostrčil a čekal, že mu je bosenský fotbalista pravěpodobně ze strachu odevzdá. Jenže to se nestalo. Místo Kolasinace se dal na útěk samotný útočník, po kterém bývalý hráč Schalke vyběhl a zahnal ho. 

Mesut Özil se mezitím snažil odjet s vozem o několik metrů dál, protože uvnitř byly údajně také manželky obou hráčů. Při odjezdu pak útočníci měli házet po voze kamení. 

Před několika dny se na internetu objevily nové záběry z tohoto útoku. Dnes navíc přišla zpráva, že třicetiletý útočník Ashley Smith byl za své jednání nyní odsouzen a poslán do vězení – na deset let. Při výpovědi měl potvrdit, že cílem přepadění byly luxusní hodinky. U soudu mělo také zaznít, že on a ani jeho komplic nepočítali s tím, že bude Kolasinac tak odvážný a postaví se jim. 

Několik týdnů po incidentu byli hráči i jejich rodiny pod speciální ochranou, kterou jim zajistil klub. Z bezpečnostních důvodů se oba také nezapojili do zápasů, které se hrály po této údálosti. 

Druhý z útočníků, šestadvacetiletý Jordan Northover, se ke spoluúčasti na přepadění přiznal, ovšem o jeho délce trestu bude soud teprve rozhodovat. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama