Unai Emery

Dopis na rozloučenou od Unaie Emeryho

29.11.2019, 22:45 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Po nezdařeném zápase Evropské ligy s Frankfurtem se vedení klubu rozhodlo rozvázat kontrakt s manažerem Unaiem Emerym. Následující řádky jsou přepisem dopisu, který španělský manažer adresoval všem, kteří se severolondýnským celkem mají cokoli společného.

"V prvé řadě bych chtěl říci, že to pro mne byla čest být hlavním trenérem Arsenalu. Z celého srdce bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří mi pomohli pochopit to, jak moc je tento klub velký - a cítit to každým dnem. Bylo to jasné i z vaší podpory z každého koutu této planety, z ochozů tribun na Emirates Stadium a také z toho, jak řada z vás čekala v zimě a dešti jen na to, aby mě pozdravili po zápase. Chtěl bych vás tak ujistit, že jsem se snažil pracovat s vášní, odhodláním a maximálním úsilím. O to více mne mrzí, že jsem pro vás nedokázal zajistit lepší výsledky.
 
Také bych rád poslal zprávu všem zaměstnancům klubu za to, jak se ke mně chovali. Musel bych jen opakovat, že velikost tohoto klubu je patrná u každého, kdo je jeho součástí: od ředitelů a manažerů přes řadové zaměstnance až po posledního dobrovolníka. Zejména bych poděkoval Ivanu Gazdisovi, který mne v Arsenalu prvně přivítal, Raulovi Sanllehimu a Vinaii Venkateshamovi za jejich respekt, společnost a pomoc během vedení celého týmu. Byli ke mně čestní a poctiví. Stejně tak vděčím rodině Kroenků za důvěru ve mne vloženou.
 
Byl to rok a půl plný emocí a skvělých momentů, ale i těch horších a bolestivějších. Nebyl ale jediný den, kdy bych si neuvědomoval, jak spokojený a šťastný jsem, že mám tuto práci s tolika úžasnými hráči a jejich osobními kvalitami. Vždy nosili dres se znakem na hrudi hrdě, zaslouží si tak vaši podporu.
 
Už jsem toho ve fotbale zažil hodně, ale Anglii a Premier League jsem si neskutečně užil. Naučil jsem se také hodně o respektu a úctě k profesionálům, ale také o samotné kráse fotbalu.
 
S přáním všeho nejlepšího
 
COYG"
 
 
Ohlasy hráčů na odvolání Emeryho skrz sociální sítě: 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama