Josh Kroenke navštívil trénink a ujistil, že nový trenér se už intenzivně hledá

02.12.2019, 18:10 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Američan Josh Kroenke, syn majoritního vlastníka severolondýnského klubu Stana Kroenkeho a zároveň zástupce společnosti Kroenke Sports & Entertainment, navštívil osobně hráče Arsenalu před nedělním duelem s Norwichem.

Ohledně odvolání Emeryho...
Stejně jako všichni naši fanoušci po celém světě, i my jsme byli znepokojeni nepříznivou sérií zápasů v poslední době. Podporovali jsme Unaie a jeho trenérský tým do chvíle, než jsme se rozhodli, že je čas udělat změnu. Já, Raul, Vinai a Edu jsme k tomuto rozhodnutí dospěli v posledních týdnech. 

O tom, jak obtížené to bylo...
Velmi obtížné. V první řadě, Unai je velice dobrý člověk, kterého všichni respektujeme. Každodenní pracovní nasazení jeho trenérského týmu bylo fantastické. Bohužel jsme se ale začali vzdalovat cílům, které jsme si stanovili. Stále věříme, že těchto cílů můžeme letos dosáhnout, proto jsme se rozhodli udělat změnu.

O jmenování Ljungberga... 
Freddie ma DNA Arsenalu. Ví se, že zde odehrál několik úspěšných sezón, fanoušci ho dobře znají a v posledních několika letech sbíral zkušenosti v zákulisí, včetně posledního půl roku zde v Arsenalu. Takže bylo skvělé mít ho kolem sebe, protože zná DNA klubu a my cítíme, že momentálně je tím správným člověkem, který klub posune kupředu.

O tom, co řekl Freddimu a hráčům...
Moje zpráva byla o tom, abychom se vrátili k základům a hlavně, abychom se opět začali fotbalem bavit. Myslím, že pro hráče je nejlepší, když mají úsměv na tváři a jdou vyhrávat zápasy. To je pro mne výherní vzorec. 

Co se nyní děje a chystá...
Proces, na kterém pracují Raul, Vinai, Edu a Huss, už probíhá. Těším se, až budu s nimi v průběhu hledání úzce spolupracovat. 

Jak dlouho to může trvat...
Vzhledem k naší důvěře k Freddiemu jsme velmi rádi, že vhodného kandidáte můžeme hledat důkladně, takže nejde o to, že bychom museli přijmout hned prvního kandidáta.

Ihned po pátečním odvolání Unaie Emeryho začala média spekulovat o tom, kdo by jej mohl na lavičce nahradit. Nejčastěji jsou skloňována jména jako Max Allegri, Carlo Ancelotti, Brendan Rodgers, nebo také dokonce nedávno odvolaný kouč Tottenhamu Maurcio Pochettino. Existuje ale také možnost, že se kormidla na delší dobu ujme Freddie Ljungberg. Přepokládá se, že jasno by mělo být během několika následujících týdnů. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama