Ljungberg

Ljungberg: Musíme zlepšit přechodovou fázi

05.12.2019, 19:30 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Před zápasem s Brightonem se na tiskové konferenci rozpovídal dočasný manažer Arsenalu o následujícím duelu. Především si byl vědom chyb, které jeho svěřenci neustále opakují, ale novinářům také ochotně vysvětlil, proč proti Norwichi nebyl na lavičce v obleku. To nejdůležitější vám tak před tímto utkáním přinášíme v přepisu.

jestli si něco vzal z remízy proti Norwichi...
"Samozřejmě, daný zápas jsem nedávno zhlédl hned dvakrát. Mám z něj vlastně pořád stejný pocit, jako jsem měl po jeho závěrečném hvizdu: začali jsme skvěle, vytvářeli si tlak, ale měli potíž se samotným přechodem do útoku. Ztráceli jsme míče na vlastní polovině, z čehož soupeř zbytečně těžil. To je věc, které bychom měli v následujícím zápasech zabránit, protože jinak se nám nepodaří vyhrát žádný pořádný zápas."
 
na jeho první zápas v roli manažera na Emirates...
"Je to teď trochu hektické období, takže jsem o tom vlastně vůbec nepřemýšlel. Tak či tak, tento moment se mi zřejmě zaryje do paměti: stejně jako když jsem poprvé vběhli na hřiště s kanónem na dresu či v barvách svého národního týmu. Na tyto okamžiky jsem a zůstanu hrdý."

proč nebyl v obleku...
"Přiznám se, všechno bylo tak rychlé, že jsem ho nestihl vyzvednout z čistírny! Nicméně díval jsem se na to, v čem ostatní manažeři chodí na zápasy a je jich tady spousta, kteří chodí klidně v teplákové soupravě. Já se asi budu rozhodovat podle pocitu v daný den zápasu, co mi zrovna bude vyhovovat a v čem se budu cítit dobře."
 
jestli bude Brighton důstojným soupeřem...
"O tom nepochybuji. Docela jsme je sledovali: vypadají kvalitně, snaží se hrát organizovaně a soustředit se na obranu. Také hodně mění formace, takže uvidíme, s čím se vytasí. Všechno ale v konečném důsledku záleží na nás."
 
zdali může změnit směr, kterým se letos Arsenal ubírá...
"Jediným způsobem, jak změnit nynější atmosféru v klubu, je zlepšit předvednou hru. Bude fuk, jestli zůstanu koučem já anebo tu přijde někdo jiný, ale fanoušci si pěkný fotbal a dobré výsledky zaslouží. Minulý zápas byli fantastičtí."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama