Utkání s Manchesterem City bylo odloženo kvůli koronaviru

11.03.2020, 17:31 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal měl ve středu večer nastoupit k již jednou odloženému utkání na půdě Manchesteru City. To bylo původně přeloženo kvůli účasti soupeře ve finále Carabao Cupu. Nyní se utkání odložilo znovu a to kvůli koronaviru.

Severolondýnský klub 27. února hostil v rámci odvetného duelu Evropské ligy řecký Olympiakos. Jeho majitel Evangelos Marinakis, který zároveň vlastní také anglický Nottingham Forest, byl přítomen na Emirates Stadium, kde se setkal se zástupci klubu a také s některými hráči. 

Řecký miliardář v pondělí oznámil, že se nakazil šířící se nemocí Covid-19 a je v karanténě. Klub okamžitě po této zprávě zmapoval všechny, kteří se s Evangelosem dostali před necelými dvěmi týdny do kontaktu, izoloval je a všichni jsou pod přísným dohledem lékařů. Poslední kontakt proběhl před 13 dny, takže pokud se u nikoho z týmu neobejví příznaky koronaviru, odložení se bude týkat pouze utkání s Manchesterem City. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#Marinakis #HealthStatement #Message

Příspěvek sdílený Evangelos Marinakis (@evangelos.marinakis),

Další duel, který je na programu již tuto sobotu proti Brightonu, by se měl odehrát. Čtyři zaměstnanci Arsenalu, kteří během utkání seděli v blízkosti majitele Olympiakosu, zůstanou v karanténě o něco déle.

Podle dostupných zdrojů si Marinakisem podal ruku jeden hráč, ale nebylo přesně specifikováno, o koho se jednalo. Další informace uvádějí, že většina týmu s ním do styku vůbec nepřišla. Preventivní opatření momentálně zavadí také Nottingham Forrest, na jehož stadionu se Evangelos také v minulých dnech objevil. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama