Aktualizováno: Návrat do tréninku se zatím odkládá, liga nezačne dříve než v květnu

20.03.2020, 09:47 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Nouzová opatření, krizové stavy, uzavíraní hranic a veřejných míst, rušení kulturních a sportovních akcí a tak dále. Celý svět postihla velmi nepříjmená situace spojená s šířící se nemocí COVID-19 a vypadá to, že než se život vrátí do "normálu", bude potřeba prokázat velkou trpělivost a pochopení pro všechna nastavená pravidla. V pondělí 23. března vydal klub nové vyjádření.

Oficiální vyjádření klubu k situaci ze dne 19.3.2020: 
 

Vážení fanoušci,

všichni v klubu doufáme, že se vy a vaše rodiny držíte v bezpečí a daří se vám dobře. Prožíváme znepokojující období a i přesto, že každému z nás chybí vzrušení ze hry, kterou všichni tak milujeme, v této chvíli musíme myslet především na naše zdraví a pohodu, protože v poslední době čelíme jedné z největších světových mimořádných událostí v oblasti veřejného zdraví. 

Zůstaňte v bezpečí a dodržujte vše, co vlády jednotlivých zemí nařizují, abyste ochránili sebe i své okolí. 

Po čtrvrtečním jednání se rozhodlo, že sezóna bude 2019/2020 bude prodloužena na dobu neurčitou a profesionální soutěže v Anglii nezačnou dříve než 30. dubna 2020. Plně podporujeme toto rozhodnutí, které bylo schváleno akcionáři všech klubů Premier League. 

Všichni z nás si samozřejmě přejí, aby se fotbal začal hrát ihned, jakmile to bude možné, ale pouze tehdy, bude-li to bezpečné. 

Co to znamená pro náš klub? 

Určitě víte, jak se tato situace velmi rychle vyvíjí a my děláme vše proto, abychom zajistili maximální ochranu našich hráčů a personálu. Naše tréninková centra v Colney a Hale End byla po pozitivních testech Mikela Artety ihned uzavřena a prošla kompletní dezinfekcí. Nyní jsou tato místa znovu otevřena, ale pouze s několika zaměstnanci, kteří se starají o vybavení a hrací plochy. 

Řada zaměstnanců, včetně Mikela, jsou v současné době v domácí izolaci. Jsme velmi rádi, že se Mikel cítí již mnohem lépe. Má dobrou náladu, pracuje na tréninkových plánech a pravidelně je ve spojení se všemi hráči. Tým žen a hráči akademických celků jsou také doma. Všichni hráči našeho klubu se těší, až se budou moci vrátit do tréninku. 

Hráči dostali speciální tréninkové plány a diety, které dodržují v domácím prostředí a jsou v každodenním kontaktu s našimi trenéry. Jak jste si jistě všimli na sociálních sítích, každý si zvyká na tento nový způsob života. 

Naše kanceláře v Highbury House jsou v současné chvíli zavřené a naši zaměstnanci, kteří mohou, tak pracují z domova. Díky pohotovostním plánům pro tyto situace, které máme k dispozici, jsme schopni efektivně fungovat. 

Jistě pochopíte, že všechny naše kamenné prodejny včetně prohlídek Emirates Stadium jsou zavřeny a všechny plánované akce odloženy na neurčito. "Hub" (místo komunity fanoušků Arsenalu u Emirates Stadium), je také uzavřeno. 

V tomto těžkém období nadále podorujeme místní komunitu z Islingtonu (londýnská část, kde se nachází stadion) a diskutujeme o nových způsobech podpory, které můžeme poskytnout s ohledem na vyvíjející se situaci. Komunikujeme s místními úřady ohledně online koučování a výuky, až po dobrovolnictví zaměstanců, abychom měli pravidelný kontakt se staršími lidmi, kteří se cítí osaměle a izolovaně. Rovněž se zabýváme tím, jak můžeme podpořit naše příležitostní pracovníky. 

Termíny zápasů a vstupenky

Náš kalendář budeme aktualizovat na základě informací, které budeme mít a jak se bude celá situace vyvíjet. Pochopitelně jsme od fanoušku dostali spoustů dotazů týkající se vstupenek na nadcházející zápasy. Ujišťujeme vás, že všechny zakoupené vstupenky budou platné pro všechna odložená utkání. Informace o prodloužení členství budou k dispozici po skončení aktuální sezóny. Všechny informace se objeví na stránkách Arsenal.com a také na všech sociálních sítích. 

Vaše zdraví 

A co je ze všeho nejdůležitější - sledujte pokyny Světové zdravotnické organizace (WHO) ohledně šířícího se viru a dodržujte je. Těšíme se, až se budeme moci vrátit na hřiště ihned, jakmile to bude možné. Přejeme vám a vašim blizkým pevné zdraví. 

Postarejte se o každého,
Vedení, zaměstanci a hrači Arsenal Football Club 


 

Aktualizace - 23. března 2020:

Vážení fanoušci,

doufáme, že společně se svými rodinami držíte v bezpečí a jste v pořádku. Zůstáňte na bezpečných místech a dodržujte všechna nařízení, abyste ochránili sebe i své okolí. 

Zde přinášíme nejnovější aktualizace.

Program hráčů 

Hráči se měli vrátit do tréninku v úterý 24. března po dvoutýdenní izolaci poté, co měl Mikel Arteta pozitivní test na koronavirus. V důsledku současné situace by bylo však nevhodné a nezodpovědné po hráčích žádat, aby se vrátili do tréninkového procesu. Proto všichni hráči, včetně týmu žen a naší akademie, zůstávají i nadále doma. 

Naši dočasní zaměstnanci 

Až do 30. dubna 2020 budeme nadále proplácet mzdu našim dočasným zaměstnancům, kteří pracují v den zápasu i mimo něj. Toto gesto odráží naši vděčnost za jejich skvělé služby a také je to způsob, jak podpořit jejich finanční situaci v tomto těžkém období. Jakmile budou zveřejněny další informace o tom, kdy se bude znovu hrát, budeme tuto situaci opět hodnotit. V současné době jsou všechny soutěže pozastaveny minimálně do 30. dubna. 

„Jsme opravdu velmi vděční za úsilí našich zaměstnanců. Spoléháme na jejich neúnavné služby, abychom mohli fanouškům poskytnout prvotřídní zážitek ať už v den zápasu, nebo mimo něj. Současná doba je velmi náročná, obzvláště pak pro naše příležitostné pracovníky. Účelem tohoto gesta je zmířenění jejich finanční nejistoty, zatímco fotbal je minimálně do 30. dubna pozastaven. Těsíme se, až se na Emirates Stadium opět začne hrát,“ uvedl generální ředitel Vinai Venkatesham.

Nové zprávy přišly také okolo manažera Mikela Artety. Ten spolu se svou manželkou poskytl videorozhovor pro španělská média. Kouč Arsenalu uvedl, že se cítí již velmi dobře a má pocit, že koronavirus překonal. 

Také my se přidáváme k výzvě, aby všichni respektovali všechna nařízení a doporučení, která jsou ze strany vlád vydávany. Jedině společně lze dosáhnout toho, aby tato nepříjemná situace ustoupila a ztráty na životech byly co nejmenší. Zůstaňte doma a venku se zdržujte pouze v případech, kdy je to nezbytně nutné - a s rouškou.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama