Premier League se znovu rozběhne v polovině června, Arsenal vyzve Manchester City

28.05.2020, 17:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com, bbc.co.uk

Ve čtvrtek byl oficiálně potvrzen termín restartu anglické Premier League, která byla v polovině března přerušena. Po tříměsíční pauze se Arsenal představí na půdě Manchesteru City.

Pandemie spojená s koronavirem je (snad) na ústupu a díky tomu se život po celém světě vrací pomalu do starých kolejí. Postupně se začínají také hrát fotbalové soutěže, i když zatím pouze za zavřenými dvěřmi. Své datum restartu dnes poznala také nejvyšší anglická soutěž – Premier League. 

Ta začne bez diváků ve středu 17. června, kdy budou na programu dva zápasy, které byly v březnu odloženy kvůli finále Ligového poháru. Jedná o duely Manchester City – Arsenal a Aston Villa – Sheffield United.

Zbytek soutěže, ve které zbývá dohrát celkem 92 utkání, pak bude pokračovat o víkendu 19. – 21. června, kdy se bude hrát už kompletní kolo. Přesný program celého závěru sezóny bude teprve zveřejněn. 

Kromě přesného termínu restartu soutěže se tento týden rozhodlo také o tom, že se hráči mohou vrátit ke kontaktnímu tréninku po větších skupinách. Do této doby příprava probíhala za velmi přísných podmínek a pouze v malých skupinkách.

Hráči a realizační týmy jsou průběžně testování a do dnešního dne (28.5.2020) bylo potvrzeno 12 pozitivních případů z celkem 2752 provedených testů v rámci všech osob spojených s týmy v Premier League. Všechny kluby budou pokračovat v testování dvakrát týdně.


AKCE s Telly! V rámci naší spolupráce s Telly (dříve DIGI TV) můžete nyní získat balíček Sport za 250 Kč měsíčně, případně pak 30% slevu na Velký či Střední balíček. Více informací zde. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama