Chci, abyste si to užili, protože je to všechno pro vás, uvedl Arteta po výhře FA Cupu

02.08.2020, 22:02 – František Blažek

Mikel Arteta odpovídal po výhře FA Cupu na otázky novinářů, a také poslal vzkaz fanouškům.

Vzkaz fanouškum…
„Je to skvělý začátek! Mockrát děkuji za podporu, kterou jsem dostal od prvního dne, kdy jsem se k Arsenalu připojil. Pochopil jsem, že požadavky tohoto klubu jsou vysoké a já chci tyto požadavky splnit. Měl jsem jen jednu misi, když jsem přišel, a to bylo přimět hráče a personál, aby věřili, že to dokážeme. Museli jsme změnit energii a mentalitu. Chci, abyste si to užili, protože je to všechno pro vás!"

O výkonu Aubameyanga...
„Velké zápasy vyžadují velké momenty od velkých hráčů. Povedlo se mu to v semifinále a ve finále to dokázal znovu. Někteří lidé říkali, že to ve velkých zápasech nedokáže… Byl velkou, velkou součástí při výhře této trofeje. Dokázal to a my jsme tak hrdí, že v našem týmu máme hráče jako on."

O tom, jak Auba upustil trofej...
„To se může se to stát. Potřebuje více zkušeností s trofejemi! My mu s tím můžeme pomoci."   

O tom, zda v příštím týdnu uslyšíme novinky o Aubovi...
„Doufám. Všechno je založeno na mých rozhovorech s ním, na tom, jak vidí svou budoucnost, co od něj očekávám, tým, který chci kolem něj budovat, a také rozhovory, které mám s lidmi, kteří jsou kolem něj. Všichni ho respektujeme, obdivujeme a musíme si ho vážit. Myslím, že pokud dosáhneme všech těchto bodů, dosáhneme pokroku.

O tom, zda použil přestávky ke změně taktiky…
„Tyto okamžiky můžeme vždy použít a pokusit se poskytnout hráčům cenné informace, které jim pomohou na hřišti. Myslím, že po gólu jsme měli pravděpodobně nejlepších 35 nebo 40 minut od doby, kdy jsem sem dorazil, a to proti týmu, který je podle mého názoru dnes jedním z nejlepších v Evropě. Velký kredit našim hráčům."

O Salibovi a Mustafim...
„Jsou součástí tohoto týmu. Nebyli zde Matteo a Mesut, ale i oni jsou toho součástí, protože k tomu všichni přispěli." 

Guendouzi a Ozil nebyli na stadionu ...
„…Pojďme si užít tento okamžik."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama