Oficiálně: Brankář Mat Ryan z Brightonu bude hostovat v Arsenalu

22.01.2021, 15:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Klubové stránky dnes potvrdily příchod brankářské posily na Emirates Stadium. Na půl roční hostování z Brightonu přichází zkušený brankář Matthew Ryan.

Australský gólman, který v dubnu oslaví své devětadvacáté narozeniny, začínal kariéru v rodné zemi v týmech Blacktown City a Central Coast Mariners. V roce 2013 se přesunul do Belgie a chytal za Club Bruggy. Po dvou letech pak změnil působiště a zamířil se do španělské Valencie, ze které následně v roce 2017 odešel hostovat znovu do belgické ligy za Racing Genk. 

Po skončení sezóny 17/18 Matthew Ryan si jeho služby vyhlédl Brighton, který postoupil zrovna do Premier League. Zde posbíral za tři sezóny více než sto startů a získal spoustu zkušeností s anglickým fotbalem. Minulý měsíc mu manažer Graham Potter oznámil, že si v lednu může hledat nové angažmá, čehož využil Arsenal, který v nedávné době opustili brankáři Matt Macey a Emi Martinez. 

Alex Runarsson, který v září přišel z francouzského Dijonu, zatím zastává pozici druhého brankáře za Berndem Lenem, ale očekává se, že ho Arsenal vyšle na hostování do nižší anglické soutěže, aby nasbíral více zkušeností. 

V posledních týdnech proto Mikel Arteta se svým týmem mimo jiné řešil brankařský post a výsledkem je zkušený Matthew Ryan, jemuž navíc po sezóně v Brightonu vyprší kontrakt. Je proto reálné, že na Emirates Stadium stráví více než jen půl roku. Výhodou je také to, že Ryan má britský pas, jelikož jeho matka pochází ze Skotska. Znamená to, že svým příchodem neobsadí jedno z míst pro zahraniční hráče, která jsou v klubech Premier League limitována. 

„Mata známe velmi dobře díky jeho výkonům v Brightonu v posledních sezónách. Získáváme v něm velmi kvalitní posilu. Má velmi cenné zkušenosti s Premier League, ve které má už více než sto startů a tato výhoda nám bude prospěšná jak na hřišti, tak i mimo něj. Vítáme ho u nás a těsíme na vzájemnou spolupráci,“ uvedl pro klubové stránky Mikel Arteta. 

 Foto: arsenal.com

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama