Domácí duel Evropské ligy s PSV byl odložen, zápas s Brentfordem se v neděli odehraje

12.09.2022, 15:45 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Po víkendovém odložení ligového střetnutí s Evertonem se nyní nebude hrát ani domácí zápas Evropské ligy s nizozemským PSV Eidhoven. Klubové stránky tuto informaci dnes oficiálně potvrdily.

Ve Velké Británii se od čtvrtku drží státní smutek za zesnulou královnu Alžbětu II. V Londýně se nyní vše připravuje na pohřeb, který se uskuteční v pondělí 19. září a už nyní v ulicích panuje zvýšená bezpečnostní aktivita. Odložené 7. kolo Premier League však nebylo jediným zásahem do aktuálního nabitého fotbalového kalendáře. 

Již nyní je jisté, že Arsenal ve čtvrtek nenastoupí do domácího utkání Evropské ligy proti PSV. Londýnská policie po konzultaci s UEFA a klubem sdělila, že není možné zajistit důslednou organizaci a bezpečnost na tomto zápase, jelikož většina složek musí být na jiných místech v centru města. 

Faktem zůstává to, že středeční zápas Ligy mistrů mezi Chelsea a Salzburgem odložen (zatím) nebyl. Po sociálních sítích kolují informace, že množství fanoušků rakouského celku nemá být tak obrovské, jako v případě přiznivců PSV, kteří se na Ostrovy chystali v mnohem vyšším zastoupení. 

O nových termínech pro odložené zápasy se bude teprve jednat. V ohrožení je však také možné nedělní duel na hřišti Brentfordu, který se nachází v západní části Londýna. Během tohoto víkendu se objevily spekulace, že vedení Premier League zvažuje všechny zápasy 8. kola, které se mají hrát v britské metropoli, sehrát na neutrální půdě mimo Londýn, případně rozpis utkání v rámci možností pozměnit. 

Další odložení celého kola by pro tuto sezónu znamenalo velmi zásadní narušení vzhledem k tomu, že v listopadu a prosinci se bude konat světový šampionát v Kataru. Navíc, pokud by byl Arsenalu odložen i následující duel na Brentford Community Stadium, znamenalo by to, že se tým vrátí do akce až po reprezentační přestávce – tedy 1. října doma s Tottenhamem. Tak dlouhá pauza by pro mužstvo Mikela Artety mohla mít velice nepříjemné následky.

UPDATE: Klubové stránky potvrdily, že nedělní duel 8. kola mezi Brentfordem a Arsenalem se bude hrát. Výkop zápasu se z původních 15:00 přesouvá už na 13:00. Naopak odloženy byly nedělní zápasy Man Utd vs. Leeds a Chelsea vs. Liverpool. 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?