Hodnocení hráčů po zápase s Tottenhamem

16.01.2023, 17:11 – Profil na Twitteru / Matěj Vyvlečka

Severní Londýn je červený! Arsenal zvládl svůj výlet na půdu Spurs a po skvělém výkonu si odvážejí tři body za výhru 2:0. Zde je hodnocení hráčů.

Aaron Ramsdale - 9,0 - MOTM
Pro mě jasný muž zápasu. Dle Sky Sports dnes čelil XG 2.41 a přesto udržel čisté konto. Dnes mu není co vytknout. Celý zápas si chodil pro centry a to i v těžkých pozicích, zapojoval se do rozehrávky, která se mi dnes také líbila, ale hlavně nás podržel v klíčových momentech utkání. Po našem prvním vstřeleném gólu měl už v 18.min první tutovku Son, kterou ale náš brankář zneškodnil. Poradil si i s nebezpečnou hlavičkou Kanea v 45+2.min. Hlavní chvíle přišli ale začátkem druhého poločasu. Tlak Tottenhamu vyústil k nebezpečné střele Kanea, tutovce Sessegnona v 52.min, kterou vyrazil skvěle nohou a další dobrý zákrok si připsal při střele z 82.min od Richarlisona. Vynikající zápas.

Ben White - 7,0 -
Přišlo mi, že dnes příliš práce neměl, když už Tottenham hrozil, tak to bylo hlavně přes Kulusevskiho. Přesto bych mu vytkl, že si v 52.min nechal utéct Sessegnona, který se dostal do tutovky. Jinak si směrem dozadu odpracoval svůj standardní výkon. Směrem dopředu se také snažil zapojovat, hlavně v prvním poločase, ale k ničemu vážnějšímu se nedostal.

William Saliba - 7,5 -
Oba naši stopeři dnes předvedli velmi dobrý výkon. Hlavně v prvním poločase se podepsali pod náš dominantní výkon, když dokázali vyhrávat souboje, předskakovat protihráče. Saliba snad neprohrál hlavičkový souboj. Vyčetl bych mu laxní rozehrávku před šancí Sessegnona, jinak to byl výborný dominantní výkon.

Gabriel Magalhaes - 7,5 -
O chlup lepší a výraznější než jeho kolega. Hlavně v prvním poločase si dokonale strčil Kanea do kapsy, když ho neustále předskakoval a vyhrával s ním souboje. Dobře dnes rozehrával pod tlakem a při obranných standartkách je naším klíčovým mužem. Výborný výkon.

Oleksandr Zinchenko - 7,5 -
Úžasný výkon. Vytkl bych mu jedno zaváhání v rozehrávce, po kterém se dostal Kane k nebezpečné hlavičce. Jinak prokázal neuvěřitelný přehled a klid v rozehrávce pod tlakem, když se tradičně přesouval do středu pole, odkud dnes diktoval náš první poločas. Dokázal udržet míč v hodně těžkých situacích a ještě s ním vyjet nebo vykombinovat se do našeho útoku. Ve druhém poločase už se soustředil hlavně na defenzivu, kde občas dal Kulusevskimu příliš prostoru, ale jinak si vedl dobře.

Thomas Partey - 7,5 -
První poločas měl trošku na houpačce, kdy tam bylo několik ztrát a nepřesností. Pak ale v 15.min skvělým pasem za obranu našel Saku, jehož centr či střelu si Lloris srazil do sítě. Podíl měl i na našem druhém gólu, když udržel míč v těžké pozici. Jinak si vedl dobře hlavně defenzivně, kdy se mu dařilo přerušovat útoky soupeře čistě nebo taktickým faulem, vyhrával souboje a zapojoval se do rozehrávky, kde měl dnes opravdu hodně doteků s míčem. Jeho krásná střela z voleje v 25.min bohužel skončila na tyči, jinak to mohl být gól sezóny.

Granit Xhaka - 7,0 -
Dnes nebyl tolik výrazný, ale rozhodně na hřišti nechal všechno. Bojoval, odběhal toho dnes hodně, tradičně se zapojoval do rozehrávky a vypomáhal v defenzivě a organizaci hry. V 69.min potáhl protiútok a hezkou přihrávkou vyzval Nketiaha do velké šance, toho ale vychytal Lloris. Jeho slovní konfrontace s Contem se mi dnes také líbila. Lídr.

Bukayo Saka - 8,0 -
První poločas to byl fantastický výkon. Neustále terorizoval obranu Spurs svými průniky, vázal na sebe hráče, získával fauly. Skvěle kombinoval, hlavně s Odegaardem. Ve druhém poločase už mu evidentně došly síly a já si říkám, proč nebývá střídán, protože tohle si říká o zranění. Přesto neustále vypomáhal v obraně. V 7.min se zapojil do skvělého presinku našeho týmu, který vyústil v tutovku Nketiaha. V 15.min si zaběhl za obranu, kde ho našel Partey a jeho střelu nebo centr si Lloris srazil do sítě. V 36.min posunul míč Odegaardovi, který krásnou střelou překonal Llorise. Skvělý výkon.

Martin Odegaard - 8,0 -
Stejně jako Saka, byl vidět hlavně v prvním poločase, který se mu ovšem povedl náramně. Tradičně šlo vše nebezpečné hlavně přes jeho kopačky, prokazoval výborný přehled, bavil technickými kousky a dnes na své poměry i často střílel a ukázal, že by to měl dělat častěji. Ve druhém poločase už jsme hlavně kontrolovali zápas a Odegaard dobře vypomáhal obraně a zapojoval se do podržení míče a uklidnění hry. V 22.min se teprve rozstřeloval, když mu hezkou střelu z dálky Lloris vyrazil. V 36.min už ale jeho střela z podobné pozice byla gólová. Skvělý výkon našeho kapitána.

Gabriel Martinelli - 6,0 -
Náš nejslabší hráč. Druhý zápas po sobě se nedokázal výrazněji prosadit. Jeho dravost, rychlost a nepředvídatelnost mi v těchto dvou zápasech hodně chyběla a to měl dnes proti sobě horšího obránce než je Trippier. Když už se dostane do zajímavé pozice tak volí špatné řešení, buď míč předrží nebo jde do zbytečných kliček. Snaha a pracovitost, tu ale odevzdá vždy a hlavně ve druhém poločase byla potřeba. Snad mu návrat Smith-Rowa trochu uleví v minutáži.

Eddie Nketiah - 7,0 -
Dnes od něj bylo víceméně všechno dobré až na zakončení, ve kterém se většinou nemýlí. Dnes jsem ho několikrát viděl dobře pracovat do defenzivy, dokázal udržet míč v těžkých pozicích a vyhrál i souboje. Párkrát hezky potáhl útok a dostal nás z tlaku. První tutovku měl už v 7.min, když se k němu dostal míč po našem presinku, sám ale proti Llorisovi selhal. V 58.min se hezky uvolnil, ale z dobré pozice slabě zakončil. Do další tutovky se dostal v 69.min po přihrávce Xhaky, ale opět neuspěl proti Llorisovi. Škoda těch spálených šancí, jinak to byl skvělý výkon.

Tierney, Tomiyasu, Smith-Rowe, Vieira - nehodnoceno

Kanonýři zvládli další těžký zápas, kdy v prvním poločase předvedli dominantní výkon a ve druhém poločase hlavně zásluhou Ramsdalea už kontrolovali zápas. Díky ztrátě Manchesteru City odskočil Arsenal už na osmibodový náskok a může se tak soustředit na další důležitý zápas s Manchesterem United. North London is RED!

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.