Unai Emery byl jmenován novým manažerem Arsenalu

23.05.2018, 10:42 – Filip SedlákProfil na Twitteru

Vedení severolondýnského klubu ve středu 23. května představilo nového manažera. Stal se jím šestačtyřicetiletý španělský kouč Unai Emery.

Bývalý fotbalový záložník, který hrál především v druhé španělské lize a vyzkoušel si angažmá za Real Sociedad, CD Toledo, Racing de Ferrol, Leganes či Lorca Deportivo, má na svém kontě celkem 339 startů v profesionálním fotbale. Po važném zranění, které ho potkalo v jeho 32 letech, kariéru ukončil a přešel na trénování. 

První zkušenost zaznemanal v klubu, kde ukončil hráčskou kariéru a postoupil s ním do druhé ligy. V další sezóně mu chybělo pouhých pět bodů k postupu do Primera Division a po jeho odchodu klub spadl opět do třetí ligy. Následovalo angažmá v Almérii, Valencii, Spartaku Moskva. 

V letech 2013 až 2016 působil v Seville, se kterou vyhrál třikrát v řadě Evropskou ligu. Poslední dvě sezóny strávil na lavičce PSG. 

„Provedli jsme důkladné a rozsáhlé vyhledávání nového manažera, které zahrnovalo podrobný rozbor referenčních materiálů a analýzu dat. Se všemi, jenž byli na našem zkraceném seznamu,  jsme se osobně setkali. Všichni se o tuto pozici velmi zajímali. Naší jednotnou a konečnou volbou byl Unai Emery,“ uvedl generální ředitel Ivan Gazidis.  

 „Jsem velmi nadšen, že se mohu připojit k jednomu z největších klubů. Arsenal je známý a milovaný po celém světě pro svůj herní styl, jeho oddanosti k mladým hráčům a fantastickému stadionu. Těší mne, že mohu načít novou kapitolu v historii Arsenalu,“ řekl nový kouč Arsenalu Unai Emery. 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama