Oficiálně: Lucas Torreira je hráčem Arsenalu

10.07.2018, 16:15 – Tomáš Břečka / arsenal.com

Čekání je u konce. To, o čem se dlouho spekulovalo, je nyní skutečností, Lucas Torreira byl prostřednictvím oficiálních webových stránek představen jako nová posila Kanonýrů. Uruguayský záložník, který má za sebou velmi povedené mistrovství světa v Rusku, bude na drese nosit číslo 11.

Již od poloviny června se psalo jako o hotové věci, že Lucas Torreira bude novou posilou Arsenalu. Dnes je tomu skutečně tak. Dlouho se muselo čekat kvůli působení Torreiry na mistrovství světa v Rusku, kde se Uruguayi podařilo postoupit do čtvrtfinále, nicméně souboj s Francií již byl nad jejich síly a Torreira tak mohl cestovat do Londýna, kde včera absolvoval zdravotní prohlídku. 

„V Lucasovi jsme získali mladého, velmi talentovaného hráče. Je opravdu kvalitním hráčem, užíval jsem si sledovat jeho výkony v Sampdorii v posledních dvou sezonách a jistě jste všichni viděli i jeho velmi dobré výkony v reprezentaci. Je to mladý hráč, který však již má dost zkušeností. Jsem rád, že je našim novým hráčem a těšíme se, až se k nám připojí v rámci předsezonní přípravy,“ vyjádřil se na jeho adresu Unai Emery. 

Na zmiňovanou předsezonní přípravu se Torreira však připojí až na začátku srpna, teď si bude užívat třítýdenní dovolenou. Torreira svoji kariéru započal doma v Uruguayi, v roce 2013 se stěhoval do Itálie, kde začal hrát za Pescaru. O dvě sezony později si ho již vybrala Sampdoria, a i když ještě jednu sezonu strávil v Pescaře v rámci hostování, další dvě již absolvoval v Sampdorii Janov, kde se stal důležitou součástí týmu. Odehrál 71 zápasů a vstřelil 4 góly. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama