Unai Emery

Emery: Smith-Rowe si svou šanci zasloužil

26.07.2018, 18:30 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Po přátelském utkání s Atléticem Madrid, ve kterých Arsenal sklopil hlavu až po penaltovém rozstřelu, se před novináře posadil španělský kouč Unai Emery. Otázky směřovaly především na vynikající výkon teprve sedmnáctiletého mladíka Emila Smith-Rowa, který nádhernou střelou vyrovnal na konečných 1:1, ale taktéž na pravděpodobnost toho, že by Aaronu Ramseymu kapitánská páska, s níž dnes nastoupil, zůstala na paži i v průběhu sezóny.

ohledně Emila Smith-Rowa...
"Arsenal je známý tím, že dává šanci mladým klukům ukázat se. Poskytne jim prostor na seniorských trénincích a když se osvědčí, můžou se předvést v ostrých zápasech. Tato přátelská utkání slouží právě k tomu, aby se mladíci vytáhli a dostali ze sebe to nejlepší - jako právě Smith-Rowe. Skvělý výkon korunoval brankou, která mu může pomoci v růstu. Pro mne je však důležitý i fakt, že každý mladý hráč, kterého jsem poslal na hřiště, tvrdě dřel. Nejen Emil."
 
jestli může nastoupit i v Premier League...
"Je mu sice pouhých 17 let, ale v akademii pracuje skvěle. Mým úkolem je dát mu potřebnou možnost trénovat s týmem a pak ho nasadit ještě do několika podobných duelů. S jeho výkonem proti Atléticu jsem spokojený, ale musím podotknout, že na každém tréninku předvádí stoprocentní nasazení. To byl právě ten klíčový důvod, proč jsem mu dal příležitost zasáhnout do tohoto zápasu. Zasloužil si tu možnost."
 
 
o kapitánské pásce, kterou měl dnes na ruce Aaron Ramsey...
"Ještě jsem se nerozhodl, kdo ji bude nosit v průběhu sezóny, ale dřívější informace stále platí: v týmu chci mít pět lidí, kteří si ji mohou kdykoliv navléknout. Po sezónní přípravě přínos jednotlivých hráčů zhodnotíme a uvidíme, jak rozdělíme čísla, tedy kdo bude v seznamu první a kdo druhý... Nicméně máte pravdu, Aaron může být tím, který dostane před ostatními přednost."
 
na jeho kontrakt...
"Ramsey je důležitou součástí týmu, což chci vyzdvihnout především. Stále jednáme o nové smlouvě, ale je potřeba si uvědomit, že v tomto jednání jsou dvě strany, přičemž kontrakt je předmětem jejich diskuse. Podpis jako takový něco znamená pro klub, ale něco znamená i pro samotného hráče, jenž ji stvrzuje. Já si však přeji, aby v klubu zůstal, aby s námi i nadále pracoval a hlavně, aby umožnil týmu zvládat velké zápasy, které může on sám ovlivnit. A to si myslím, že by se mohlo podařit a že zůstane."

o zprávách z Itálie, které posouvají Ivana Gazdise do AC Milán...
"Vidíme se spolu každý den a stále mluvíme o budování tohoto klubu: jak se zlepšit, jak dosáhnout lepších výsledků, jak ho celkově posunout nahoru. Je to výborná osobnost a především velký profesionál, který má se světem fotbalu obrovské zkušenosti. Neřeknu vám ale o jeho možném přesunu do konkurečního týmu vůbec nic, protože jsem se s ním o osobních plánech nikdy nebavil. Naším ústředním tématem je totiž stále projekt Arsenal."
 
Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama