Hodnocení hráčů po zápase: Man City

12.08.2018, 18:58 – Miroslav Jirásek

Velmi očekávaný první soutěžní zápase nového manažera dopadl neúspěchem. Stačil nový lodivod změnit hráče k lepšímu nebo pod ním v úvodním zápase naopak podali ještě horší výkon?

Petr Čech - 7.5 - MOTM - Spoustu fanoušků určitě překvapila Emeryho volba, která nasadila českého internacionála do prvního kola. Kapitán Arsenalu se však za svůj výkon dnes vůbec nemusí stydět. Ve skutečnosti byl naším nejlepším hráčem. V úvodu zápasu dobře vyběhl a zneškodnil pokus Sterlinga, skvěle chytl přímý kop i jeho dorážku a hlavně vychytal i Aguera, který na něj postupoval zcela sám. Dokonce si Čech věřil i dále od čáry a potvrdil, že do starého železa ještě nepatří. K lepší známce mu brání několik špatných výkopů, včetně jednoho skoro vlastňáku a taktéž si nejsem úplně 100% jistý, jestli na první gól nešlo reagovat přeci jen o něco lépe.

Hector Bellerin - 5.0 - Nové číslo, nová sezona, nový trenér, stejný Hector. Sterling si z něj několikrát udělal dobrý den. Několikrát velmi špatně rozehrál. Centrovaných balonů jsme se od něj moc nedočkali. Pochvalu zaslouží za své uvolnění ve 20.minutě, kdy se dostal do střely, kterou řešil možná trochu zbytečně víc silou, než umístěním.

Skhodran Mustafi - 6.5 - Náš vysoký presink dělal Man City problémy a i díky dobré hře stoperů se jediný útočník Aguero nedostal do hry. Mustafi dnes nic nezkazil, celkově na mě působil takovým klidnějším dojmem, než jsme u něj zvyklý. Pokud by hrál takto stále, patřil by do základní sestavy zaslouženě.

Sokratis - 7.0 - Možná se někomu bude zdát známka až příliš vysoká, nicméně Sokratis dirigioval obranu, dávám mu (možná naivně a nepřesně) zásluhu i na zlepšení hry Mustafiho. Nikdo ho neobešel, souboje vyhrával, střed obrany působil kompaktně. Útoky hrozily především ze stran a to přitom to Man City umí ze středu taktéž na jedničku, nicméně v zápase to nepředvedli.

Ainsley Maitland-Niles - 7.0 - Při neúčasti Monreala a Kolasinace měl jasně vyhraný boj o základní sestavu na levém beku. Když odcházel ze hřiště, byl podle mě jeho výkon nejlepší ze všech našich hráčů. Je trpělivý, chytrý, rychlý, podnikl dva zajímavé průniky a nenechal se nachytat soupeřem, pouze jednou nebyl dostatečně pozorný při bránění rohu. Škoda ztráty, snad to nebude na to dlouho.

Matteo Guendouzi - 5.0 - Výkon na houpačce. Matteo má rozhodně talent, rozhodně je na hřišti znát, hraje na krev, bojuje, získá spousty balonů a chce hrát. Super, velmi ho za to chválím. Každopádně v jeho hře bylo až příliš nepřesností a chyb. Několikrát pokazil zpracování při rozehrávce, které vedlo k bejkům. Neuhlídal Sterlinga při golu a dal mu až prříliš mnoho prostoru. V druhé půli předvedl obrovskou hrubku, po které šel Kun sám na Čecha. Několik jeho dlouhých balonů a střela skončilo na kolejích za stadionem. Přes nižší hodnocení je ale Matteo pro mě celkem i pozitivní překvapení. Měl šíleně těžkou roli, byl vhozen do vody, často bral na sebe pozici rozehrávače Arsenalu bez předchozích zkušeností. Jsem si jistý, že ten kluk půjde nahoru. Každopádně si nejsem jistý, že zápasovou praxi má získávat v dresu Arsenalu, kde ty chyby nás mohou stát body.

Granit Xhaka - 2.5 - Bijte si mě, ale tohle je hrůza. Jestli někdo tvrdí, že všichni Xhaku špatně využívají, že je vlastně exkluzivní fotbalista, prosím pusťte si zápas znovu. Švýcar nestihl v soubojích ani být, pokud to stihl, fauloval. Jeho první přihrávka dopředu se konala už v 7.minutě, nicméně z ní byl brejk Man City. Jak překvapivé. Jako distributor několikrát poslal míč přímo do autu. Rozehrával méně akcí než mladík Matteo. Ztratil laciné balony. Tohle není na Arsenal. Nezlobte se na mě.

Henrikh Mkhitaryan - 6.5 - Nevyvaroval se několika zbytečných ztrát a několika nepřesných přihrávek. Taktéž finální řešení trochu pokulhávalo, měl několik možností vyřešit situaci mnohem lépe. Celkově však nepodal špatný výkon a velmi bych ho pochválil za nasazení i množství soubojů, které podstoupil. Trpíme však problémem, že stále máme vpředu přílíš hráčů, kteří sami hledají přihrávku, ale neumí si rychle naběhnout, projít 1na1.

Mesut Özil - 3.0 - Velmi špatný výkon nyní kontroverzního fotbalisty. Jeho přihrávky byly vidět dopředu, na což nejsme od něj zvyklí. Stejně jako nejsme zvyklí na velké procento přihrávek zcela neúspěšných. Taktéž mu dělalo problémy zpracování či přesně vystřelit. Vzal Laccovi i šanci jít sám na bránu. Jeho prohrávání osobních soubojů už patří ke koloritu, avšak když nepřidal nic z fotbalové kvality, tak výkon mizerný. Snažil presovat, nicméně snad ani jednou soupeře nedohrál. Vedle Mickyho a Ramseyho to bylo nádherně vidět. Uf, Mesute, je to třeba zvednout.

Aaron Ramsey - 6.0 - Náš podhrotový hráč se dnes moc nedostal do hry. Dřel však na 110% a vymyslel dvě pěkné akce, kdy se hezky uvolnil. Chtěli bychom však více. Vyloženě nepropadl, ale nadšeni být úplně nemůžeme. Snad se dostane brzy do kondice a i více k balonům.

Pierre-Emerick Aubameyang - 6.0 - Stejně jako Ramsey a Mkhitaryan se snažil napadat nedat klid obranným řádám Man City v rozehrávce, což se mu dařilo. Jako útočník však si musí vytvořit nebo dostat do více šancí, nějaké náznaky tam byly, které šly řešit lépe. Podobně jako Ramsey nepropadl ani nenadchl. Alespoň však působil živě a snad se dočkáme brzy gólového přídělu.

Stephan Lichtsteiner - 6.0 - Začátek měl slabší, což se dá připsat rychlému vynuceném střídání. Zbytečně fauloval, jelikož moc nestíhal a na několika centrech by se podepsal motýl. Postupem času se mu zvyšovalo sebevědomí  a jeho výkon rostl.

Alexandre Lacazette - 5.0 - Dvě střely do kopru, jeden pěkně trefený halfvolej těsně vedle. Centry na nikoho a špatné zorientování při dvou situacích ve vápně. Výsledek mu nebyl lhostejný, dřel, až z toho několikrát fauloval. Jeho čas v základní sestavě jistě přijde, abychom mohli mít více, co hodnotit.  

Lucas Torreira - 6.5 - Během dvaceti minut na mě udělal dobrý dojem. Nenechal se obejít, stál dobře pozičně, byl jistý na balonu a vymyslel krásnou přihrávku na Aubu, kde nám pro ofsajd nebyl uznán gól. Tady potenciál rozhodně je. Pokud bude stopro fit, musí nastoupit v základní sestavě.

Sice jsme to naše auto nově nalakovali, přidali širší gumy, pár spoilerů a nová světla, avšak výkon motoru pořád na Man City nestačil. Čím se můžeme utěšovat je nasazení, kterého nebylo málo a musím se přiznat, že se mi líbila i hra středu obrany. Jednoznačně jsme zaostávali ve středu pole, jelikož přes dobrý presink trojice Ramsey-Auba-Micky se často našel volný hráč (často u Xhaky), který měl přeci jen dost času na to se otočit. To chce zlepšit. Jsem zvědavý na další vývoj. Přeci jen musíme po krůčcích. V prvním kole, po krátké přípravě porazit úřadujícího suverénního šampiona by bylo přeci jen příliš snové. Tak snad příště dámy a pánové!

Článok je osobným vyjadrením autora a nemusí sa zhodovať s názormi členov redakcie a ostatných čitateľov. Článok zároveň nebol gramaticky a ani štylisticky upravovaný členmi redakcie ARSENALsite.cz.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama