BLOG: Splněný sen – Arsenal vs Everton

25.09.2018, 22:00 – Profil na Twitteru / Vojta Šorm

Po delší době nám přišel blog od fanouška, který si splnil svůj sen a vydal se do Londýna na Emirates Stadium. Jeho příběh si můžete přečíst níže.

Zdravím všechny Gooners z ARSENALsite. Je úterý 25.9. a už zase sedím v práci kde píšu tenhle - asi blog. Já jsem Vojta Šorm, je mi 26 a zde na ASITE mám nickname sormik. Včera večer jsem se vrátil z Londýna, kde jsem strávil poslední 4 dny se sestrou a přítelkyní. Vše se tvářilo, jako že beru holky na výlet ale hlavní důvod samozřejmě byl splnit si sen a konečně se osobně zúčastnit domácího zápasu mého milovaného Arsenalu, kterému fandím 10 let a za tu dobu jsem v televizi nebo na streamech viděl téměř všechny jeho zápasy.

Vím, že tu podobný článek cca před rokem už byl, ale proč si nepřipomenout, jaké to je vydat se poprvé na Arsenal, třeba to někoho bude motivovat nebo někomu dodám odvahu se konečně sebrat a tenhle výlet podniknout. Já osobně se k tomu přemlouval několik let, vždy jsem plánoval trip na jaře ale v tu dobu už byla sezona vždy pokažená a já tak nějak ztratil chuť investovat čas a peníze.

Napíšu nějaké rady, tipy a triky ale taky chyby, které jsem udělal, ať už se to týká koupě lístků, cesty nebo ubytování a nakonec moje dojmy ze zápasu.

Letěli jsme z Prahy na Gatwick airport, cca 30min vlakem jižně od Londýna. Nejhorší možnej přílet je podle mě kolem půlnoci, nejlevnější doprava do Londýna je Gatwick Express – poslední jede někdy v 23:15, další až kolem 4:00 ráno…prožili jsme nejhorší let v životě, takové turbulence jsem ještě nezažil a i přistání bylo hodně nebezpečné, nekecam, když napíšu, že půlka lidí v letadle se pozvracela. Vichřice, déšť, po příletu jsme byli tak vyřízení, že jsme nečekali na další vlak ale vzali uber přímo k bytu v Londýně. Ubytování přes airbnb u Tower Bridge, nejlepší lokalita.

Kvůli vstupence na Arsenal jsem si vytvořil členství RED Lite na celou sezonu – stálo mě 34 liber. S RED Lite máte přístup k 3.500 lístkům na každý zápas + k Ticket Exchange, vstupenkám, které uvolňují držitelé sezónních permanentek, kteří se nemohou účastnit daného zápasu. Membership i vstupenku jsem řešil cca 10 dní do zápasu, bylo už vyprodáno a Ticket Exchange pro mě byla jediná možnost, jak se ke vstupence dostat, koupil jsem ji tedy hned do horního prstence a stála mě 49,50 liber. Když jsem vstupenku kupoval, bylo takových míst volných asi 10 na celém stadionu, ale když jsem se podíval znovu dva dny před zápasem, bylo jich po celém stadionu mnohem víc, lidi to prostě uvolňují na poslední chvíli, takže je lepší si asi počkat ale to jsem nevěděl. Myslím, že přes Ticket Exchange se dostanete prakticky na každý zápas typu Arsenal – Everton na kterém jsem byl já, nevím jak by to bylo, kdyby se hrálo např. proti Spurs. Lístek se Vám automaticky nahraje na membership card, kterou Vám Arsenal pošle poštou, jenže ta mi měla přijít až po odletu, takže už jsem volal na customer service aby mi připravili paper ticket k vyzvednutí v matchday ale nakonec mi karta přišla včas, takže jsem plašil zbytečně.

Na ES je nejlepší jet metrem, station Arsenal nebo Finsbury Park, na stadion je hodně lehké se dostat, nemá cenu to popisovat. Gates se otvírají 2h před zápasem, byl jsem jeden z prvních uvnitř, tak jsem prostě chodil kolem dokola v útrobách stadionu a kochal se nebo koukal na TV West Ham-Chelsea (super remízka :-) ). Na zápas jsem šel sám, holky mezitím jely vlakem do Brightonu, kde žije můj kamarád. Já za nima dojel po zápase a výhru řádně zapil – možná až moc, furt je mi trochu blbě. Btw Brighton doporučuju každému navštívit, nádherné město.

K zápasu
Byl to prostě skvělej zážitek, pro mě umocněnej tím, že jsem seděl na místě nějakýho permanentkáře, kterýho očividně znali všichni okolo sedící fanoušci, všichni se znali navzájem, při příchodu si třásli rukama a když mě viděli, chtěli si furt povídat a ptali se odkud jsem a tak. Prostě jsem se ocitnul uprostřed party místních fans, kteří chodí na každý domácí zápas a Arsenal je pro ně všechno. Jak tihle fanoušci prožívají match je prostě hustý, nemam pro to jiný slovo a ani nevim jak to popsat, musel by to člověk vidět na vlastní oči. Atmosféra na ES je ve skutečnosti mnohem lepší než se občas zdá z přenosů. Ani nevíte jak jsem šťastnej, že jsme ten zápas vyhráli, nerad bych odcházel z první návštěvy ES zklamanej.

K výkonu
První poločas to byla hrůza, vzadu hoříme jak papír a „live“ je to vidět ještě jasněji než v tv. Čech nás zachránil. Fans jsou opravdu momentálně alergičtí na Bellerina a já se jim nedivim. Nicméně já se zaměřil na Ozila, sledoval jsem ho celej zápas a musim říct, že jsem z něj hodně zklamanej. On na to kašle už při rozcvičce, všechno co dělá, dělá na půl plynu jako by ho to nebavilo, tam prostě 9 chlapů (golmani mají rozcvičku zvlášť, střídačka taky zvlášť) jede na 100% + je tam laxní Ozil, kterej si nedá ani jeden ostřejší sprint. V porovnání s Torreirou je to jak nebe a dudy. No nevím, přijít o Ozila by podle mě nebyla ztráta, skoro bych raději viděl v týmu top čistokrevné křídlo, nějakýho mladýho, technickýho borce, kterej by jezdil po lajně a sypal to na Aubu s Lacou (btw Laca je momentálně náš nejlepší hráč a jestli bude mít dobrou sezonu, půjde po něm v létě hodně týmů). Auba sám o sobě není křídlo a není to ani nějakej prvotřídní player sám o sobě, to je prostě hráč do vápna s čichem na góly, něco jako Lafata akorát na jinym levlu - zabiják, ví kde má bejt, v tom je jeho síla a kdyby hrál na hrotu vedle Lacy + měl kvalitní křídlo, mohl by mít mnohem víc gólů. Já za Emerym stojím ale ta naše hra má sakra hodně mezer, obranu nemá cenu komentovat, dopředu to docela jde ale i tam to skřípe. Ideální, myslím, by bylo hrát 4-4-2.

Čech – Monreal, Sokratis, Mustafi, Lichsteiner – LW (posila), Torreira (DM), Ramsey/Micki (CM/CAM), Micki/Iwobi (RW) – Laca + Auba. To je moje sestava.

Závěrem bych rád dodal, že když už jsem si zaplatil membership, tak bych tuhle sezonu určitě ještě nějaký zápas rád navštívil a kdyby se někdo z Arsenalsite přidal, bylo by to super :-)

Sormik


 Článek je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory členů redakce a ostatních čtenářů. Článek nebyl gramaticky ani stylisticky upravován členy redakce ARSENALsite.cz. Použitý text a fotografie byly poskytnuty autorem tohoto článku.  

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama